date_range یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۹:۱۸ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

بهای طلای خام رکورد زد

بهای طلای خام رکورد زد
خبرگزاری آریا - تهران- ایرنا- بازار آزاد طلا و سکه امروز (یکشنبه) در ادامه روند افزایشی خود رکوردهای جدیدی ثبت کرد؛ قیمت هر گرم طلای خام به 2 میلیون و 534 هزار ریال رسید و نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید از 28 میلیون ریال عبور کرد.
بهای طلای خام رکورد زد
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، هرچند امروز به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی بهای هر اونس طلا در رقم یک هزار و 269 هزار ریال باقی ماند اما هر گرم طلای خام 18 عیار در بازار داخلی ایران با 143 هزار ریال رشد، به 2 میلیون و 534 هزار و 900 ریال رسید.
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با اینکه 200 هزار ریال نسبت به پایان معاملات دیروز کاهش داشت اما ظهر امروز 28 میلیون و 50 هزار ریال به خریداران عرضه می شود که در نوع خود رکورد جدیدی است.
بهای سایر مسکوکات طلا در بازار تهران رو به افزایش نهاده است؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با یک میلیون و 100 هزار ریال افزایش، 27 میلیون و 30 هزار ریال و هر نیم سکه با رشد 450 هزار ریالی، 14 میلیون و 70 هزار ریال به فروش می رود.
معامله گران نرخ هر ربع سکه را با 270 هزار ریال رشد هفت میلیون و 590 هزار ریال و هر قطعه سکه گرمی را با 50 هزار ریال افزایش، چهار میلیون و 160 هزار ریال قیمت گذاری کرده اند.
تحلیلگران بازار، رشد قیمت طلا و مسکوکات آن در بازار را به افزایش بهای دلار در بازار غیررسمی نسبت می دهند که قیمت آن از 80 هزار ریال عبور کرده است و از این رو به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر، قیمت هر قطعه سکه در بازار 400 هزار تومان حباب دارد.
این در حالی است که بانک مرکزی قصد دارد از 26 تیرماه دومین دور عرضه سکه های پیش فروش شده را روانه بازار کند.
همچنین برنامه دیگر بانک مرکزی برای تنظیم بازار سکه، صدور اوراق گواهی پیش فروش سکه و قابل معامله کردن آن در بورس است تا به این ترتیب کسانی که هفت میلیون و 600 هزار سکه پیش خرید کرده اند، بتوانند در صورت نیاز و پیش از سررسید تحویل، آن را در بازار سرمایه نقد کنند.
اقتصام*2025** 2023
انتهای پیام /*
تصویرها
بهای طلای خام رکورد زد
نمایش موجودیت‌ها