date_range جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۱۲:۱۴ ق.ظ

رسانه‌های سوری: نخستین کاروان نظامیان ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شد

رسانه‌های سوری: نخستین کاروان نظامیان ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شد
خبرگزاری آریا - دمشق - ایرنا - نخستین کاروان نظامیان و تجهیزات ارتش ترکیه از منطقه کفرلوسین در استان ادلب وارد خاک سوریه شد.
رسانه‌های سوری: نخستین کاروان نظامیان ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شد
به گزارش ایرنا، رسانه های سوریه پنجشنبه شب اعلام کردند، این کاروان شامل بیش از 20 خودرو، تانک و نفربر و حدود 100 نیروی نظامی است که در مناطقی که در روزهای گذشته از سوی هیات ترکی جانمایی شده است مستقر می شوند.
پایگاه اطلاع رسانی `الدررالشامیه` نوشت، کاروان نظامیان و تجهیزات ارتش ترکیه با همراهی و حفاظت عناصر گروه تحریرالشام(جبهه النصره) که مسیر را برای ورود آن ها بازکرده است وارد استان ادلب شد.
این پایگاه خبری به نقل از منابع محلی افزود: سه هواپیمای بدون سرنشین نیز همزمان با ورود کاروان نظامیان ارتش ترکیه، در آسمان منطقه درحال گشت زنی بودند.
الدررالشامیه اضافه کرد: این کاروان وارد منطقه `قلعه سمعان` در غرب استان حلب و نزدیک عفرین شده است و قرار است در مناطق تماس میان مناطق تحت تسلط کردها و ارتش آزاد مستقر شود.
برخی از فعالان رسانه ای نیز اعلام کردند که دومین کاروان ارتش ترکیه آماده ورود به خاک سوریه است.
این فعالان اعلام کردند که ماموریت اصلی این نیروها مبارزه با کردهای سوریه و دورکردن آن ها از مرزهای ترکیه است و ارتباطی با توافق مناطق کاهش تنش ندارد.
ایران، روسیه و ترکیه 14 اردیبهشت سال جاری در چهارمین دور مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان، تفاهم نامه ایجاد مناطق امن را در سوریه امضا کردند که در برگیرنده مناطقی در استان های ادلب، بخش هایی از حمص، غوطه شرقی، درعا و قنیطره با هدف کاهش خشونت ها است.
توقف همه اقدام های جنگی بین طرف های مناقشه شامل نیروهای دولتی و معارضان پیوسته به آتش بس، تسهیل دسترسی ساکنان به کمک های انسانی، بازسازی زیرساخت ها، تامین شرایط ارائه کمک های پزشکی و بازگشت آوارگان نیز در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته است.
از شرط های توافقنامه ایجاد مناطق کاهش تنش، استثنا شدن گروه های تروریستی جبهه النصره و داعش و مشارکت همه طرف ها و گروه های امضا کننده این توافق، مبارزه با این دو گروه تروریستی بود.
ولی اقدامات چند روز گذشته ترکیه در شمال سوریه و همکاری نزدیک و علنی با گروه تروریستی تحریرالشام(جبهه النصره) با اهداف مناطق کاهش تنش در تضاد است.
شبس**6116*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری
انتهای پیام /*
تصویرها
رسانه‌های سوری: نخستین کاروان نظامیان ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شد
نمایش موجودیت‌ها