date_range چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۸:۵۵ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

فساد اقتصادی فرهنگ کار را نابود می‌کند

فساد اقتصادی فرهنگ کار را نابود می‌کند
خبرگزاری آریا - قم - ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فساد اقتصادی و رشوه، هزینه تولید را افزایش و فرهنگ کار را نابود می کند، وقتی چنین تفکری درجامعه شکل گیرد، برخی افراد به دنبال کار نمی روند.
فساد اقتصادی فرهنگ کار را نابود می‌کند
به گزارش ایرنا، احمد توکلی روز چهارشنبه در «سومین گردهمایی سالانه مدیران دفاتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت استان ها» در پژوهشکده علامه طباطبایی قم، افزود: فساد با نابودی فضای سالم کسب و کار، باعث می شود انگیزه ها برای زندگی و دینداری کاهش یابد و سرمایه اجتماعی کشور از بین رود.
وی با اشاره به برخورد دوگانه غرب با موضوع فساد اقتصادی گفت: غرب در مبارزه با فساد دو رو است، امروز در کشوری مانند سوئیس بانک هایی هستند که به صندوق داران ثروت دزدان دنیا تبدیل شده اند.
وی ادامه داد: حتی برخی از مفسدان اقتصادی از ایران به کشورهای غربی همچون کانادا مهاجرت کردند و در آنجا با وجود متهم بودن به جرم، به راحتی زندگی می کنند.
توکلی با بیان این که مبارزه با فساد در سالهای ابتدایی تشکیل نظام اسلامی بسیار خوب بود، گفت: این روند در سال های بعد به خوبی دنبال نشد و با رفاه طلبی برخی از مسئولان و مدیران کشور، شرایط شکل گیری فساد تقویت شد.
وی ادامه داد: باید از همان ابتدا جلوی فساد گرفته شود تا روند کار به نحوی ادامه نیابد که دستگاه قضایی پس از وقوع جرم، در نهایت مجبور به اعدام متهمان شود.
به گفته توکلی برای برخورد صحیح با فساد لازم است تا فرهنگ تذکر و امر به معروف و نهی از منکر میان مسئولان کشور و مردم تقویت شود و آنان یکدیگر را به نظارت اجتماعی دعوت کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فاش کردن نام متخلفان اقتصادی در نظام جمهوری اسلامی امری واجب است که از توسعه فساد جلوگیری می کند و امروز مقابله با فساد در نزد مردم به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.
وی افزود: نمایندگان سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در استان های مختلف باید مراقب فضای اقتصادی کشور باشند و اجازه ندهند فرصت فساد در مجموعه های مدیریتی و دستگاه های اجرایی، ایجاد شود.
توکلی ادامه داد: رواج مفهوم شفافیت در جامعه یکی از اقدامات مهم سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت است که باید با استفاده از ظرفیت رسانه های کشور و فضای مجازی انجام شود.
وی گفت: انجام فعالیت های پژوهشی و عملیاتی در زمینه مبارزه با فساد و همچنین همکاری با سایر دستگاه های اجرایی کشور در این موضوع، از جمله عواملی است که به تحقق عدالت اقتصادی در نظام اسلامی، کمک می کند.
سومین گردهمایی سالانه مدیران دفاتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت استان ها، فردا پنجشنبه با دیدار اعضای شرکت کننده در این گردهمایی با آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید به پایان می رسد.
7405/ 6133/
انتهای پیام /*
تصویرها
فساد اقتصادی فرهنگ کار را نابود می‌کند
نمایش موجودیت‌ها