date_range سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۲۹:۴۲ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رسوب کالای اساسی دربندرشهیدرجایی 20 درصد کاهش یافت

رسوب کالای اساسی دربندرشهیدرجایی 20 درصد کاهش یافت
خبرگزاری آریا - تهران - ایرنا - مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از افزایش سرعت ترخیص و کاهش میزان رسوب کالا در بنادر در مدت 15 روز گذشته خبر داد و گفت: رسوب کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی 20 درصد کاهش یافت.
رسوب کالای اساسی دربندرشهیدرجایی 20 درصد کاهش یافت
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان بنادر و دریانوردی « روانبخش بهزادیان » افزود: بر اساس آمارهای دریافتی سرعت ترخیص و مدت رسوب کالا در بنادر کشور کاهش یافته است.
وی اضافه کرد : رسوب کالاهای کانتینری در بندر شهید رجایی در 15 روز گذشته به میزان چهار درصد کاهش داشت و مدت رسوب کالاهای اساسی در این بندر نیز به میزان 20 درصد افت کرد.
بهزادیان گفت: 90 درصد عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندرامام خمینی(ره) انجام می شود و اکنون این بندر در مدت یاد شده با کاهش 10 درصدی رسوب کالاهای اساسی و افت 9 درصدی رسوب کالاهای کانتینری روبرو شده است.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی یادآورشد: رسوب کالاهای کانتینری در بندر نوشهر در مدت 15 روز گذشته بیش از 10 درصد کاهش داشته و میزان رسوب کالاهای اساسی در این بندر افتی 15 درصدی را نشان می دهد.
به گفته وی، در این مدت بندر انزلی با رشد سه درصدی رسوب کالاهای کانتینری، کاهش یک درصدی میزان رسوب کالاهای غیرکانتینری و رشد 2 درصدی رسوب کالاهای اساسی را داشته است.
وی ضمن یادآوری اقدامات انجام شده در15 روز گذشته در بنادر اضافه کرد: براساس مشوق های این سازمان،مدت زمان نگهداری کالا در بنادر از سه به 2 ماه کاهش خواهد یافت و به کالاهای صادراتی که در کمتر از 45 روز از بنادر خارج ‌شوند 10 درصد تخفیف اختصاص خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، معاون اول رئیس ‌جمهور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات صادرات و واردات کشور در یکم مهرماه جاری دستور داد به سرعت تصمیمات لازم برای حل موانع پیش‌رو برای ترخیص کالاهای اساسی در دستور کار متولیان قرار گیرد.
«هادی حق شناس» معاون سازمان بنادر و دریانوردی پیش از این گفت: امروز در صنعت حمل و نقل دریایی جهان یک میلیون و 600 هزار نفر دریانورد فعالیت می کنند و شمار دریانوردان ایران نیز به 125 هزار نفر رسیده است که از این بین، 15 هزار نفر دریانورد دور از ساحل به کار مشغولند.
به گفته وی، جمعیت دریانورد ایران نسبت به جمعیت کشور بسیار کم است که شاید دلیل آن به وابستگی شدید خانوادگی ایرانیان مربوط می شود، در حالی که در شرایط وجود نرخ دو رقمی بیکاری در کشور، می توان با تربیت دریانوردان ایرانی در دانشگاه ها آنان را برای فعالیت بر روی کشتی های تجاری جهان آماده ساخت.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: اکنون در دنیا 80 درصد واردات و صادرات از طریق دریا انجام می شود و این رقم در ایران به 90 درصد رسیده است.
اقتصام**1108**1559
انتهای پیام /*
تصویرها
رسوب کالای اساسی دربندرشهیدرجایی 20 درصد کاهش یافت
نمایش موجودیت‌ها