date_range سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۵۷:۲۷ ق.ظ

برنامه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اثرگذار و هدفمند باشند

برنامه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اثرگذار و هدفمند باشند
خبرگزاری آریا- استاندار مازندران تاکید کرد: برنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید اثر گذار و هدفمند باشند و همه دستگاه ها باید در جهت تحقق این فرهنگ، تلاش کنند.
به گزارش خبرگزاری آریا، جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت روز یکشنبه بیست و چهارم دی ماه با حضور مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران، محمد اسلامی استاندار مازندران و مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و دستگاه های عضو این شورا در سالن شماره دو استانداری مازندران برگزار شد.
در این جلسه اسلامی اظهار داشت: خانواده‌های شهدا و ایثارگران باید مورد تکریم همه باشند و با سرکشی و احترام منزلت آنان را حفظ و به مشکلات آنان رسیدگی کنیم.
وی افزود: مازندران با تقدیم 10 هزار و 400 شهید و بیش از 33 هزار جانباز و آزاده به انقلاب سهم بزرگی در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس داشته است.
استاندار مازندران با تاکید بر اینکه باید در برنامه سال 97 کمیته‌های شورای ایثار و شهادت مشخص شود و برنامه‌ها نیز رفع تکلیفی نباشد، تصریح کرد: نباید گذاریم خانواده‌های شهدا به زحمت بیفتند بلکه باید شان و منزلت آنان را حفظ کنیم و با زبان هنر، فرهنگ ایثار را در جامعه نهادینه کنیم.
اسلامی افزود: برنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید اثر گذار و هدفمند باشند و همه دستگاه ها باید در جهت تحقق این فرهنگ، تلاش کنند.
در ادامه رضایی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با تاکید بر اینکه همه آحاد جامعه باید در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت  کوشا باشند، گفت: تاکنون پنج جلسه شورای توسعه و ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت در استانداری تشکیل شده است که 41 مصوبه را به همراه داشته است.
وی افزود:این شورا از شش کارگروه تخصصی کنگره ها، فرهنگی هنری، تالیف و تدوین، مالی و پشتیبانی، رسانه و آموزش تشکیل شده است که توسعه و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و انتقال آن برای نسل های آینده از اهداف این کارگروه ها محسوب می شود.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در خصوص دیدار مسئولان دستگاه ها از ایثارگران استان اظهار داشت: استاندار مازندران از زمان شروع کاری خود تاکنون از 50 خانواده شهید، جانباز و آزاده شهرهای استان دیدار و از آنان تکریم و تجلیل به عمل آورد.
نمایش موجودیت‌ها