date_range جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۱۱:۰۲ ق.ظ

الجزایری ها در فضای مجازی ترامپ را تقبیح و سعودی‌ها را تحقیر کردند

الجزایری ها در فضای مجازی ترامپ را تقبیح و سعودی‌ها را تحقیر کردند
خبرگزاری آریا - الجزیره-ایرنا- اعلام روز چهارشنبه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی با واکنش شدید مسلمانان از جمله الجزایری ها روبه رو شد و آن ها تاکید کردند که واشنگتن با این اقدام ،چهره واقعی خود را نشان داد.
الجزایری ها در فضای مجازی ترامپ را تقبیح و سعودی‌ها را تحقیر کردند
به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، کاربران الجزایری در فضای مجازی و در ذیل خبری درباره این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا، با محکوم کردن این اقدام ، واکنش های مختلفی از خود نشان دادند.
یکی از کاربران نوشت:این نتیجه تفرقه میان مسلمانان و چند دستگی آن ها و دوری از اصول اسلامی است.
کاربر دیگری به نام احمد نیز نوشت:لابی های صهیونیستی، ترامپ را به ریاست جمهوری آمریکا رسانده اند تا اهداف آن ها را محقق کند. فلسطینی ها هم باید بدانند چیزی که به زور از آن ها گرفته اند، تنها با زور می توانند پس بگیرند.
کاربری به نام «الطیب» نیز نوشت: ترامپ با این اقدام خود چهره واقعی آمریکا را برای برخی کشورها و دیرباوران نشان داد.
«جمال»نیز نوشت:این صهیونیست، اقدام به تحریک احساسات مسلمانان در جهان کرد و قطعا پاسخ این اقدام او،هدف قرار دادن منافع آمریکا خواهد بود.
«علیلو » کاربر دیگری هم نوشت: اعلام قدس به عنوان پایتخت اسراییل، به معنای آغاز جنگ ویرانگر جدیدی است.
کاربری به نام «حکیم» نیز نوشت:آل سعود کجایند که پول های خود را به آمریکایی ها می دهند، آن ها مشغول بمباران برادرانشان در یمن و تشدید محاصره برادرانشان در قطر و کشتن مخالفان خود هستند.
کاربری به نام «المستغانمی » نیز نوشت:عرب ها فقط اهل سر و صدا هستند و در عمل کاری انجام نمی دهند، شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد ترامپ پس از موافقت مصر و عربستان این تصمیم خود را اعلام کرد.
«ماریه» کاربر دیگر نیز نوشت:زمان آن فرارسیده است که مردم فلسطین متحد شوند و بدانند که تنها برای ایجاد یک دولت و حکومت مبارزه کنند.
علی نیز نوشت: آیا مسلمانان از خواب خود بیدار می شوند؟عربستانی ها 400میلیارد دلار به ترامپ دادند و او به آن ها خیانت کرد، آمریکا بالاخره چهره واقعی خود را نشان داد، این توطئه ای بزرگ است .
«احمد درمان» نیز نوشت: «عبدالرحمن السدیس» مدیر کل امور مسجد الحرام و مسجد نبوی گفته بود شاه عربستان و رئیس جمهوری آمریکا جهان را به سمت صلح و ثبات پیش می برند، عجب صلحی ، قدس اشغالی پایتخت اسرائیل می شود.
کاربر دیگر به نام «تبلاتی » همچنین نوشت: ترامپ کم کم به وعده های انتخاباتی خود عمل می کند،او به زودی قانون «جاستا» را در خصوص حملات 11 سپتامبر در مورد عربستان اجرا می کند، آن زمان عربستان بار دیگر باید میلیارد ها دلار دیگر به آمریکا بپردازد.
«رابح» دیگر کاربر فضای مجازی نوشت:آن ها همه کار با مسلمانان می کنند چون می دانند مسلمانان در موضع ضعف قرار دارند، هنوز هم برنامه های زیادی برای ما دارند، تا زمانی که برخی حب مال دنیا و ریاست دارند، اوضاع ما چنین خواهد بود.
«طاهر» نیز نوشت:طرح انتقال پایتخت آمریکا به بیت المقدس ، بر اساس توافق محرمانه عربستان، آمریکا و اسراییل صورت گرفت ..
مراد نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، خواستار تحریم کالاهای آمریکایی شد .
کاربر دیگری نوشت:از ترامپ در سرزمین عرب ها و سرزمین پیامبر اسلام (ص) همانند شاهان فاتح با گرمی بی حد استقبال کردند، به او هدایای فراوان دادند، به او 450میلیارد پول دادند تا وی آن را به اقتصاد آمریکا تزریق کند و جدا از این 750میلیارد دلار دیگر در بانک های آمریکا گذاشته اند، این هم پاداشی بود که ترامپ به مسلمانان داد.
ترامپ روز چهارشنبه در سخنانی در کاخ سفید با یادآوری اینکه بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد، گفت: از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را آغاز کند.
رئیس جمهوری آمریکا سپس فرمان اجرایی شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کرد.
به گزارش ایرنا، شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
قدس شرقی از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.
شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاکید کرد که «هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینکه طرف ها در مذاکرات بر سر آن به توافق برسند».
شبد**خاورم **2041**1010
گزارش: سید شاهپور حسینی**انتشار:حسن معظمی
انتهای پیام /*
تصویرها
الجزایری ها در فضای مجازی ترامپ را تقبیح و سعودی‌ها را تحقیر کردند
نمایش موجودیت‌ها