date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۱۸:۱۶ ب.ظ

صالحی‌امیری: به شیخ احمد اعتراض کردم/ گاهی اوقات حواشی پررنگ‌تراز متن می‌شود

صالحی‌امیری: به شیخ احمد اعتراض کردم/ گاهی اوقات حواشی پررنگ‌تراز متن می‌شود
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: ورزش|بوکس

صالحی‌امیری: به شیخ احمد اعتراض کردم/ گاهی اوقات حواشی پررنگ‌تراز متن می‌شود
خبرگزاری آریا - رئیس کمیته ملی المپیک گفت: آنچه که ما می‌توانیم قول دهیم این است که از تمام ظرفیت ممکن ورزش در این رویداد مهم استفاده خواهیم کرد و قطعاً نتیجه خواهیم گرفت تا دل ملت شاد شود اما از هرگونه وعده غیرقابل انکار باید پرهیز کنیم.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سید رضا صالحی امیری در حاشیه نشست با مدیران و مسئولان ورزشی حاضر در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: این جلسه و جلسه دیروز جلسات توجیحی برای سرپرستان و مربیان اعزامی به جاکارتا است. مجموعه اقداماتی که باید در صحنه شکل بگیرد تمام مراحل از ابتدا در تهران به عنوان نقطه حرکت تا بازگشت به فرودگاه را همکارانم در کادر سرپرستی تدوین و تبیین کرده‌اند و در قالب کتابچه‌ای به حاضران اهدا شد.
وی ادامه داد: تمام مسائل با جزئیات ممکن که باید رعایت شود ارائه شد و آنچه که امروز برای دوستان بیان کردم چند نکته اساسی بود. اینکه مردم جدا از نتیجه بازی جوانمردانه را دنبال می‌کنند که به تعبیر زیبای رهبر انقلاب بعد از بازی با اسپانیا برای اولین بار بود با وجود اینکه نتیجه نگرفته بودیم ایشان تقدیر کردند. در نظر روانشناسی و جامعه شناختی پیام مهمی است و در دیدار با اعضای دولت فرمودند آن چیزی که ملت را شاد کرد تلاش جوانمردانه این عزیزان منهای نتیجه بود که در جمع امروز همین نگاه را تبیین کردیم که مردم بیشتر از نتیجه به تلاش جوانمردانه نگاه دارد که نماینده یک ملت بزرگ هستید. نکته دوم قهرمانان ما منهای رسالت قهرمانانه خود که باید دنبال کند یک سفیر و دیپلمات فرهنگی برای کشور است و باید پیام خوبی را از جمهوری اسلامی به دنیا منتقل کند لذا معیارهای اخلاقی و معرفتی که یک قهرمان باید در صحنه داشته باشد ارزش آن بیشتر از ارزش مدالی است که به ارمغان می‌آورد. وقتی مردم از تختی صحبت می‌کنند از مدال‌ها و رویدادهایی که حضور داشته است بی‌اطلاع هستند اما از جوانمردی، فضائل اخلاقی و پهلوانی او سخن می‌گویند.
رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: درخواست کردیم تا حد ممکن از حاشیه‌ها پرهیز کنند و از رسانه‌ها هم که در این مدت زحمات زیادی کشیدند، تشکر می‌کنم و خواهشمندم فضایی ایجاد شود که با ثبات و با آرامش باشد تا دغدغه‌ای وارد تیم‌ها و کاروان بزرگ ما نشود. از تمام رسانه‌ها تقاضا دارم فضا را آرام نگه دارند تا هیچ استرس و دغدغه‌ای به کاروان بزرگ ما وارد نشود تا بتوانیم با انگیزه کافی نتیجه خوبی را کسب کنیم. گاهی اوقات حواشی پررنگ‌تر از متن می‌شود و باید تلاش کنیم ورزشکار و سرپرستان ما دغدغه‌ای جز کسب نتیجه و بازی جوانمردانه نداشته باشند که نکته بسیار مهمی است. آنچه که در توان نظام بوده، انجام شده است. ظرفیت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها به میدان آمده و برای این رویداد خرج شده است اما باید به مردم عزیزمان بگوییم که رقبای جدی نیز برای ما ظهور کرده‌اند. در این دوره اندونزی به عنوان میزبان، مدعی است. چندین رشته جدید را وارد کرده است که در دیدار با شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیا این مطلب را به عنوان اعتراض مطرح کردم که چرا امتیازات ویژه‌ای را برای میزبان قائل شدند که من گفت اگر شما هم میزبان شوید، این امتیاز را به شما هم خواهیم داد. اضافه شدن چندین رشته جدید و تغییر اوزان برخی رشته‌ها برای اینکه میزبان بتواند مدال آوری کند از جمله آنهاست.
صالحی امیری افزود: در این دوره ازبکستان، قزاقستان، هند، تایلند، مالزی ظهور کرده‌اند و مدعی هستند بنابراین وارد رقابتی می‌شویم که رقبا به صورت جدی حضور دارند و از این منظر آنچه که ما می‌توانیم قول دهیم این است که از تمام ظرفیت ممکن ورزش در این رویداد مهم استفاده خواهیم کرد و قطعاً نتیجه خواهیم گرفت تا دل ملت شاد شود اما از هرگونه وعده غیرقابل انکار باید پرهیز کنیم.
ادامه دارد...
نمایش موجودیت‌ها