date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۱۷:۲۸ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

چند پیشنهاد به آقای نهاوندیان برای کمک به زلزله‌زدگان

چند پیشنهاد به آقای نهاوندیان برای کمک به زلزله‌زدگان
خبرگزاری آریا - دولت‌مردان بهتر است به جای نذر روغن ریخته برای امام‌زاده نسبت به حضور در مناطق زلزله‌زده و مدیریت بهتر امدادرسانی به مردم اقدام کنند و همینطور جلسه‌ای با تجار و بازرگانان در نهاد ریاست جمهوری برگزار و از آنها استمداد کمک کنند. به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهوری در کانال تلگرامی خود نوشت: شایسته است که در آستانه سوگواری رحلت پیامبر(ص) و کریم اهل بیت (ع) و امان مردم ایران (ع) ، احسان دوستداران این خاندان کرامت، به سوی مناطق آسیب دیده گسیل شود.
درباره این پیشنهاد آقای نهاوندیان باید چند نکته را یادآوری کنم.
1- نخست این که بهتر است دولت مردان در صف اول مردم حداقل بخشی از حقوق ماهیانه خود را برای کمک به مردم زلزله زده اختصاص دهند و از نذر روغن ریخته برای امام زاده خود داری کنند.
2- مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی مانند همیشه کمک‌های خود را بیش از پیش به صورت نقدی و غیر نقدی به مناطق زلزله زده گسیل خواهند کرد و می توانند به خوبی بین مراسم عزاداری اهل بیت علیهم السلام و کمک به مناطق زلزله زده تفکیک قائل شوند و به هر دو احسان به نحو مطلوبی خواهند پرداخت.
3- دولت‌مردان بهتر است به جای تعیین تکلیف برای نوع عملکرد مردم، نسبت به حضور در مناطق زلزله‌زده و مدیریت بهتر امدادرسانی به مردم اقدام کنند، خیلی جالب نیست که مدعیان و مقامات اجرایی کشور در حاشیه خدمت به مردم زلزله زده باشند و سایر نهادها بار اصلی امداد رسانی به مردم را به دوش بکشند.
4- از معاون اقتصادی رئیس جمهور که سابق بر این رئیس اتاق بازرگانی نیز بوده است توقعی بیش از یک پیشنهاد ساده می‌رود، حداقل ایشان می توانستند مثلا پیشنهاد بدهند که بخش خصوصی با چه ساز و کاری به کمک زلزله‌زدگان بشتابند و یا تجار و بازرگانان که با ایشان آشنایی دارند را به جلسه ای در نهاد ریاست جمهوری دعوت و از ایشان استمداد کمک‌ می‌کردند.
5- آقای نهاوندیان که با قشر مرفه و سرمایه دار بیشتر در ارتباط هستند بهتر بود پیشنهاد می‌دادند که این عزیزان هزینه سفرهای تفریحی به اروپا در تعطیلات نوروز را وقف مردم زلزله زده کنند و حالا یک سال سفر اروپا نروند.
منبع: آنا
انتهای پیام/
بازگشت به صفحه رسانه‌ها
نمایش موجودیت‌ها