date_range سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۵۷:۱۲ ق.ظ

نجاتی و کاویانی‌نژاد راهی‌نیمه‌نهایی شدند/ شکست فروزنده مقابل نماینده روسیه

نجاتی و کاویانی‌نژاد راهی‌نیمه‌نهایی شدند/ شکست فروزنده مقابل نماینده روسیه
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: ورزش|کشتی

نجاتی و کاویانی‌نژاد راهی‌نیمه‌نهایی شدند/ شکست فروزنده مقابل نماینده روسیه
خبرگزاری آریا - نمایندگان اوزان 60 و 72 کیلوگرم کشورمان در مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان جهان راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند.
به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان که از صبح دیروز در شهر ترنوا کشور اسلواکی آغاز شده است که نمایندگان کشورمان از صبح امروز در اوزان 60، 67، 72 ، 82 و 97 کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند که امین کاویانی‌نژاد و علیرضا نجاتی راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند.
* نتایج مسابقات 5 فرنگی‌کار کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 60 کیلوگرم که 23 نفر حضور دارند علیرضا نجاتی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با ضربه فنی ایوو ایلیف از بلغارستان را شکست داد. وی در دور سوم نیز با نتیجه 9 بر صفر مقابل آندری گینک از آلمان به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد. نجاتی برای حضور در فینال با برنده دیدار‌ کشتی‌گیران هند و مجارستان مبارزه خواهد کرد.
در وزن 67 کیلوگرم یوسف حسینوند در دور نخست با نتیجه 5 بر 3 مغلوب بخشیلوئف از ازبکستان شد. وی برای ادامه کار در گروه شانس مجدد باید منتظر فینالیست شدن این حریف ازبک باشد. در این وزن 30 کشتی‌گیر به روی باسکول رفتند.
در وزن 72 کیلوگرم که 30 کشتی‌گیر حضور دارند امین کاویانی‌نژاد در دور اول با نتیجه 8 بر صفر حسین اف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 9 بر صفر مقابل پاول پوکلاویچ از کرواسی به پیروزی رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد. کاویانی‌نژاد در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر آنتونی ساندرز از آلمان را مغلوب کرد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی برای حضور در فینال به مصاف ماگومد جبرئیلوف از روسیه خواهد رفت.
در وزن 82 کیلوگرم حسین فروزنده در مبارزه نخست کیم از کره جنوبی را با نتیجه 8 بر 3 شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 6 بر صفر از سد سانجیت از هند گذشته و راهی مرحله بعد شد، اما در این مرحله در ثانیه‌های پایانی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب آلکساندر کوماروف از روسیه شد تا برای ادامه کار منتظر حضور حریفش در فینال باشد. در این وزن 25 نفر شرکت کرده‌اند.
در وزن 97 کیلوگرم که 25 نفر به روی تشک می‌روند، وحید دادخواه در دور اول با نتیجه 5 بر یک مغلوب ساوولاینن از فنلاند. وی برای ادامه کار در گروه شانس مجدد باید منتظر فینالیست شدن این حریف فنلاندی باشد.
همچنین بهرام معروف خانی در وزن 63کیلوگرم که روز گذشته (دوشنبه) پس از باخت مقابل حریف مصری در دور نخست و با توجه به فینالیست شدن حریفش، به گروه بازنده‌ها رفته بود، امروز (سه‌شنبه) در نخستین دیدار خود در گروه بازنده‌ها برابر لِری ابولادزه از گرجستان 5 بر 3 شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در جریان رقابت‌های 5 وزن نخست پویا ناصرپور در 55، محمد هادی ساروی در 87 و امین میرزازاده در 130 کیلوگرم راهی دیدار فینال شدند و امشب (سه‌شنبه) برای کسب مدال طلای جهان به مصاف رقبایشان می‌روند. بهرام معروف خانی در 63 و شاهین عفیفی در وزن 77 کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.
انتهای پیام/
نمایش موجودیت‌ها