date_range چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۴۷:۳۱ ق.ظ

پرداخت 2900 فقره وام قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد ایلام

پرداخت 2900 فقره وام قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد ایلام

خبرگزاری آریا -مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و 900 فقره وام قرض الحسنه ضروری به مددجویان کمیته امداد ایلام پرداخت شده است .

به گزارش خبرگزاری آریا، ضیاء رضایی در دیدار با استاندار ایلام اظهار داشت: این تعداد به ارزش 85 میلیارد ریال به خانواده های نیازمند واگذار شده است .

وی افزود: 331 خانه روستایی پارسال در استان احداث شده و 903 مورد خانه در مناطق زلزله زده نیز بازسازی شده است .

مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: 20 هزار و 712 خانوار با 44 هزار و 950 نفر جمعیت معادل هشت درصد جمعیت استان تحت پوشش خدمت های کمیته امداد امام خمینی ایلام (ره) هستند .

رضایی تامین جهیزیه 919 نوعروس با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال و بیمه 3 هزار نفر مدد جو از طریق تامین اجتماعی و اهدای سبد عذایی به 2 هزار و 136 کودک که دارای سوء تغذیه هستند را از دیگر خدمات این نهاد برشمرد .

وی همچنین از ساخت 221 مورد ساخت مسکن و تعمیرات بیش از 700 واحد مسکونی برای مددجویان با اعتبار 31 میلیارد ریال خبر داد .

وی میزان اعتبار هزینه شده تا پایان بهمن ماه جاری در این نهاد را 280 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: حدود 20 درصد این اعتبار برای هزینه درمان و بهداشت افراد تحت پوشش هزینه شده و مابقی در غالب کمک بلاعوض، تامین هزینه مسکن، جهیزیه ، تحصیلی و ... صرف شده است .

وی از ایجاد فرصت های شغلی در سال جاری برای یک هزار و 951 نفر خبر داد و گفت: 374 میلیارد ریال برای توانمندسازی 537 خانوار اختصاص یافته که این افراد پس از توانمندسازی از چرخه حمایت خارج شده اند .

نمایش موجودیت‌ها