date_range جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۴۶:۵۹ ق.ظ

جنایت جدید ائتلاف‌آمریکایی؛ 30 سوری در البوکمال کشته شدند

جنایت جدید ائتلاف‌آمریکایی؛ 30 سوری در البوکمال کشته شدند
خبرگزاری آریا - ائتلاف آمریکایی صبح روز جمعه جنایت جدیدی را در مرز سوریه و عراق مرتکب شد.
به گزارش پارس‌تودی به نقل از العالم؛ جنگنده‌های آمریکایی در تازه‌ترین جنایت خود در سوریه، مناطق مسکونی در حومه البوکمال را هدف قرار دادند که درپی آن، بیش از 30 نفر از شهروندان سوری کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.
سانا گزارش داد جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به مناطق مسکونی در دو منطقه "الباغوز فوقانی" و "السوسه" واقع در حومه البوکمال در استان دیرالزور، شرق سوریه، حمله کردند.
آمریکا و همپیمانانش از سال 2014 با تشکیل ائتلافی به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، تاکنون بسیاری از شهروندان بی‌گناه را در عراق و سوریه به خاک و خون کشیده‌اند.
برخی رسانه‌ها درباره مدیریت و کمک ائتلاف آمریکایی به داعش در حین مبارزه با این گروه در عراق و سوریه گزارش‌هایی منتشر کردند. جابه‌جایی سرکردگان داعش در عراق و سوریه، ازجمله این گزارش‌هاست.
پیش از این؛ «جیمز جرارد» فرمانده عملیات ویژه ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش در عراق و سوریه، اعلام کرد: جنگ علیه داعش با وجود آزادسازی مناطقی از سوریه هنوز به پایان نرسیده است و آثار داعش در این کشور همچنان وجود دارد.
فرمانده عملیات ویژه ائتلاف ضد داعش در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر حمایت‌های واشنگتن و غرب از گروه‌های تروریستی در سوریه طی سال‌های گذشته، مدعی شد: نیروهای ائتلاف می‌خواهند به اهالی رقه و منبج کمک کنند تا صلح و امنیت را به این مناطق بازگردانند.
نمایش موجودیت‌ها