date_range سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۳:۵۴ ق.ظ

3 هزار واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده بزودی افتتاح می‌شود

3 هزار واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده بزودی افتتاح می‌شود
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

3 هزار واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده بزودی افتتاح می‌شود
خبرگزاری آریا - کرمانشاه - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: تاکنون کار بازسازی سه هزار واحد از 12 هزار واحد تخریب شده ناشی از زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان 96 به پایان رسیده که ظرف چند روز آینده افتتاح خواهند شد.
3 هزار واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده بزودی افتتاح می‌شود
به گزارش ایرنا، مهرداد سالاری روز سه شنبه در جلسه کارگروه فنی وعمرانی مدیران کل دفاتر امور روستایی و شورا که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، افزود: در زلزله اخیر، واحدهای مسکونی شهری و روستایی زیادی متحمل آسیب شدند که دولت وعده بازسازی واحدهای روستایی را تا پایان شهریورامسال به مردم را داده است.
وی اضافه کرد: این وعده دولت برای اتمام واحدهای روستایی، تعهد سنگینی برای استان ایجاد کرده اما خوشبختانه با تلاش ها و پیگیری های فراوان، بازسازی باقی واحدها هم در شرایطی است که مطمئن هستیم تا پایان شهریورماه طبق قولی که رئیس جمهوری به مردم داده اند، عملی خواهد شد.
سالاری در ادامه گفت: یکی از مسائلی که ما را بیشتر ناراحت کرد و احساس کردیم مسئولیت سنگین تری داریم این بود که شهرستان های زلزله زده در زمان جنگ هم آسیب دیده و یکبار بعد از جنگ نیز بازسازی شده بودند.
وی افزود: بعد از جنگ مردم زندگی عادی خود را سپری می کردند که این بار بلایای طبیعی فاجعه ای دیگر به بار آورد اما تجربه مشارکت مردم در بازسازی پس از جنگ، در بازسازی مناطق زلزله زده بخصوص در روستاها نیز تجربه موفقی بود و مردم عملا در امر بازسازی مشارکت مستقیم داشته و دارند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه بیان داشت: با وجود فراز و نشیب های زیادی که در این مسیر داریم از جمله موضوع تردد کامیون ها که دچار مشکل شده بودند و همچنین مسئله افزایش قیمت ها و گران شدن مصالح، پیشرفت خوبی در زمینه بازسازی مناطق آسیب دیده داشته ایم.
سالاری افزود: اسکان موقت بخشی از مردم به اسکان دائم تبدیل شده است و اسکان روستایی تا پایان شهریور وهمچنین اسکان شهری تا پایان سال آینده عملیاتی می شود.
وی با اشاره به لزوم جمع آوری کانکس های اسکان موقت در پایان بازسازی مناطق آسیب دیده گفت: موضوعی که در مناطق زلزله زده وجود دارد بحث جمع آوری کانکس هاست که تجربه ای جدید در زمینه اسکان موقت زلزله زدگان بود و باید برای جمع آوری آنها تدابیری اندیشده شود چرا که پس از اتمام مراحل بازسازی مناطق زلزله زده، وجود این کانکس ها می تواند منجر به ایجاد شهرک های کانکسی در کنار مناطق بازسازی شده شود و در این خصوص نیازمند همکاری مردم این مناطق هستیم.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت زد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
8066
انتهای پیام /*
تصویرها
3 هزار واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده بزودی افتتاح می‌شود
نمایش موجودیت‌ها