نجاتی، کاویانی‌نژاد و فروزنده به یک‌چهارم نهایی رسیدند

نجاتی، کاویانی‌نژاد و فروزنده به یک‌چهارم نهایی رسیدند
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: ورزش|کشتی

نجاتی، کاویانی‌نژاد و فروزنده به یک‌چهارم نهایی رسیدند
خبرگزاری آریا - نمایندگان اوزان 60، 72 و 82 کیلوگرم کشورمان در مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان جهان راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شدند.
به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان که از صبح دیروز در شهر ترنوا کشور اسلواکی آغاز شده است که نمایندگان کشورمان از صبح امروز در اوزان 60، 67، 72 ، 82 و 97 کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند که علیرضا نجاتی، امین کاویانی‌نژاد و حسین فروزنده راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شدند.
* نتایج مسابقات 5 فرنگی‌کار کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 60 کیلوگرم که 23 نفر حضور دارند علیرضا نجاتی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با ضربه فنی ایوو ایلیف از بلغارستان را شکست داد. وی در دور سوم با آندری گینک از آلمان مبارزه خواهد کرد.
در وزن 67 کیلوگرم یوسف حسینوند در دور نخست با نتیجه 5 بر 3 مغلوب بخشیلوئف از ازبکستان شد. وی برای ادامه کار در گروه شانس مجدد باید منتظر فینالیست شدن این حریف ازبک باشد. در این وزن 30 کشتی‌گیر به روی باسکول رفتند.
در وزن 72 کیلوگرم که 30 کشتی‌گیر حضور دارند امین کاویانی‌نژاد در دور اول با نتیجه 8 بر صفر حسین اف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 9 بر صفر مقابل پاول پوکلاویچ از کرواسی به پیروزی رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد. کاویانی‌نژاد در این مرحله به مصاف آنتونی ساندرز از آلمان خواهد رفت.
در وزن 82 کیلوگرم حسین فروزنده در مبارزه نخست کیم از کره جنوبی را با نتیجه 8 بر 3 شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 6 بر صفر از سد سانجیت از هند گذشته و راهی مرحله بعد شد. فروزنده در این مرحله با آلکساندر کوماروف از روسیه پیکار می‌کند. در این وزن 25 نفر شرکت کرده‌اند.
در وزن 97 کیلوگرم که 25 نفر به روی تشک می‌روند، وحید دادخواه در دور اول با نتیجه 5 بر یک مغلوب ساوولاینن از فنلاند. وی برای ادامه کار در گروه شانس مجدد باید منتظر فینالیست شدن این حریف فنلاندی باشد.
همچنین بهرام معروف خانی در وزن 63کیلوگرم که روز گذشته (دوشنبه) پس از باخت مقابل حریف مصری در دور نخست و با توجه به فینالیست شدن حریفش، به گروه بازنده‌ها رفته بود، امروز (سه‌شنبه) در نخستین دیدار خود در گروه بازنده‌ها برابر لِری ابولادزه از گرجستان 5 بر 3 شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در جریان رقابت‌های 5 وزن نخست پویا ناصرپور در 55، محمد هادی ساروی در 87 و امین میرزازاده در 130 کیلوگرم راهی دیدار فینال شدند و امشب (سه‌شنبه) برای کسب مدال طلای جهان به مصاف رقبایشان می‌روند. بهرام معروف خانی در 63 و شاهین عفیفی در وزن 77 کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.
انتهای پیام/
نمایش موجودیت‌ها