date_range یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۱۰:۵۳ ق.ظ

استقبال مرکل از طرح بلغارستان برای میزبانی نشست اتحادیه اروپا - ترکیه

استقبال مرکل از طرح بلغارستان برای میزبانی نشست اتحادیه اروپا - ترکیه
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: سیاست|دولت

استقبال مرکل از طرح بلغارستان برای میزبانی نشست اتحادیه اروپا - ترکیه
خبرگزاری آریا - «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز شنبه در نشست خبری مشترک با «بویکو بوریسوف» Boyko Borissov نخست وزیر بلغارستان در «صوفیه» از طرح این کشور برای میزبانی نشست کاری اتحادیه اروپا - ترکیه با هدف بهبود روابط دو طرف استقبال کرد.
بلغارستان که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را در نیمه نخست سال 2018 بر عهده دارد، در تدارک برگزاری نشستی کاری با شرکت «ژان کلود یونکر» Jean-Claude Juncker رئیس کمیسیون اروپا، «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا و «آنتونیو تایانی» رئیس پارلمان اروپا با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در شهر «وارنا» در ساحل دریای سیاه است. هنوز تاریخ دقیق این نشست مشخص نشده است.
به گزارش خبرگزاری آریا، مرکل در این نشست خبری خاطرنشان کرد نشست کاری اتحادیه اروپا - ترکیه فرصت مناسبی برای گفتگو با رئیس جمهوری ترکیه درباره تمام مسائل است.
نخست وزیر بلغارستان نیز خاطرنشان کرد نشست آتی با اردوغان می تواند به نگرانی های آنکارا در خصوص پرداخت مالی اتحادیه اروپا به این کشور در ارتباط با توافق مهاجران و نیز اختلافات در روابط ترکیه با برخی کشورهای بزرگ اتحادیه اروپا درباره موضوع حقوق بشر بپردازد.
مقامات اروپایی در سال های اخیر بارها مخالفت خود را با عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا اعلام کرده اند. اروپایی ها به ویژه آلمان و فرانسه معتقدند سیاست ها و اقدامات «رجب طیب اردوغان» دیکتارگونه است.
از پانزدهم ژوئیه 2016 که تلاش برای کودتا ضد دولت ترکیه به شکست انجامید، آنکارا علاوه بر اعلام هفت بار حالت فوق العاده که همچنان ادامه دارد، به بازداشت گسترده و جمعی در صفوف ارتش، پلیس، دستگاه قضایی، مقامات سیاسی مخالف، روزنامه نگاران و جامعه هنرمندان ترکیه به بهانه ارتباط با این کودتا روی آورده است.
اتحادیه اروپا و احزاب مخالف دولت ترکیه، آنکارا را متهم کرده اند که از حادثه کودتا برای تسویه حساب با مخالفان سیاسی اش استفاده می کند.117
نمایش موجودیت‌ها