date_range شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۰:۱۹ ب.ظ
تعداد 5 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

اجرای مرحله دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری آغاز شد

اجرای مرحله دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری آغاز شد
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: سیاست|دولت

اجرای مرحله دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری آغاز شد
خبرگزاری آریا - تهران - ایرنا - رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: اجرای مرحله دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری چهارشنبه گذشته از سوی رییس جمهوری ابلاغ و از امروز به طور رسمی عملیاتی شد.
اجرای مرحله دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری آغاز شد
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «جمشید انصاری» روز شنبه در چهاردهمین جشنواره شهید رجایی افزود: مرحله اول برنامه جامع اصلاح نظام اداری در سال 93 به تصویب هیات وزیران رسید و از ابتدای سال 94 تا پایان سال 96 عملیاتی شد.
وی تاکید کرد: این برنامه جامع در قالب اهداف و راهبردهای مصوب بر اساس هشت برنامه اجرایی در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: در مرحله دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری علاوه بر هشت برنامه دو برنامه دیگر در زمینه ارتقا سرمایه اجتماعی و مبارزه با فساد جزء شاخص های مورد نظر قرار گرفت.
معاون رییس جمهوری اظهارداشت: ارتقا سرمایه اجتماعی دولت یعنی افزایش اعتماد عمومی مردم به نهاد دولت است که به عنوان هدف اصلی در برنامه های راهبردی پیش بینی شده است.
انصاری گفت: در زمینه صیانت از حقوق شهروندی نیز در نظام اداری به عنوان برنامه مستقل در نظر گرفته شده و از طریق آموزش به مدیران و کارکنان و مردم از طریق همکاری با رسانه ها حتی آشنایی با حقوق فرد در نظام اداری در دستور جددی کارگزاران قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: توانمند سازی نیروی انسانی دولت و کارکنان، مدیران و انتخاب و تربیت مدیران آینده برای کشور از دیگر شاخص های در نظر گرفته شده در این برنامه است و همچنین توجه به تصدی مدیریت زنان وجوانان و ارتقاء آن به 30 درصد تا پایان برنامه ششم توسعه به عنوان اهداف کمی در دستور کار قرار دارد.
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور یادآور شد: مجموعه برنامه اصلاح نظام اداری حجم قابل توجهی از لوایح است که دولت باید تقدیم مجلس شورای اسلامی کند و در این زمینه همراهی و مساعدت مجلس شورای اسلامی را می طلبد.
انصاری خاطرنشان کرد: دستگاه هایی که در این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند در زمینه عمومی و تخصصی و براساس شاخص و وظایف و ماموریتی دارند جمع بندی و از سوی معاون اول رییس جمهوری و رییس جمهوری ارزیابی و انتخاب شدند.
به گزارش ایرنا، چهاردهمین جشنواره شهید رجایی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت به مردم امروز با شعار «شفافیت و حکمرانی خوب در سایه توسعه مشارکت مردم، ارتقا سلامت اداری و توسعه دولت الکترونیک» در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.
در این مراسم از 14 دستگاه برتر در سطح ملی و دستگاه‌های اجرایی به عنوان سازمان‌های برگزیده چهاردهمین جشنواره شهید رجایی تقدیر شد.
سیام* 1053 **1336
انتهای پیام /*
تصویرها
اجرای مرحله دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری آغاز شد
نمایش موجودیت‌ها