date_range دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ access_time ۱۰:۰۰:۰۶ ق.ظ

«سخنرانی نزدیکان ترامپ برای منافقین در ازای دریافت پول»

خبرگزاری آریا-آسوشیتدپرس در گزارشی فاش کرد برخی مقام‌های کابینۀ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، در ازای دریافت پول برای اعضای گروهک منافقین سخنرانی کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پرس تی وی، یکی از وزرای دولت ترامپ و تنی چند از مشاوران و نزدیکان وی به خاطر سخنرانی در محافل منافقین در خارج از کشور مبالغ هنگفتی را از این گروه تروریستی دریافت کرده‌اند.
بر اساس این گزارش، الین چائو که هفتۀ گذشته به‌عنوان وزیر حمل‌ونقل دولت ترامپ از سوی سنا تایید صلاحیت شد، برای ایراد یک سخنرانی 5 دقیقه‌ای در سال 2015 در یکی از جلسات گروهک تروریستی منافقین، رقمی بالغ‌بر 50 هزار دلار از این گروه باج گرفته است.
رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک، نیز به‌منظور سخنرانی برای این گروه مبلغ نامشخصی دریافت کرده است. جولیانی اکنون یکی از مشاوران ترامپ است.
این گزارش همچنین اشاره کرد که شماری از مقامات پیشین جمهوری‌خواه و دموکرات ایالات‌متحده از جمله نیوت گینگریچ، سخنگوی سابق کاخ سفید و مشاور فعلی ترامپ، برای گروهک منافقین سخنرانی کرده‌اند. رقم‌های دریافتی برخی از آن‌ها برای این سخنرانی اعلام شده اما بسیاری نیز از اعلام مبالغ دریافتی در ازای این سخنرانی‌ها امتناع کرده‌اند.
الین چائو، سیاستمدار نزدیک به منافقین و وزیر حمل‌و‌نقل امریکا
این گزارش نوشت پیش‌ازاین گروهک منافقین فهرست طویلی را از مقام‌های مختلف اروپایی و امریکایی برای حضور در چندین نشست خود که جهت سخنرانی علیه جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، تهیه کرده‌اند و به بسیاری از این مقام‌ها برای حضور در این مراسم مبالغ هنگفت پرداخت کرده‌اند.
البته هیچ قانونی در ایالات‌متحده دریافت پول در ازای سخنرانی را منع نکرده است، اما این‌گونه روابط مسائل اساسی را در مورد نفوذ گروهکی که پیش‌ازاین به خاطر اقدامات تروریستی خود در لیست سیاه امریکا قرار گرفته بود، در دولت جدید مطرح می‌کند.
ماه گذشته گروهی از مقامات اسبق امریکا، از جمله جولیانی، برای ترامپ نامه‌ای نوشتند و از وی خواستند تا اقدام به برقراری رابطه با گروهک منافقین کند.
این گزارش می‌نویسد با اعمال محدودیت وضع‌شده از سوی ترامپ برای ورود ایرانیان به خاک امریکا و نیز هشدار چند روز پیش دولت او به ایران و تحریم‌های جدیدی که جمعه هفته گذشته بر ضد ایران اعمال شد، منافقین ممکن است دولت وی را پذیرا‌تر از دولت‌های پیشین ارزیابی کنند.
در همین رابطه یرواند آبراهامیان، استاد علوم سیاسی دانشگاه نیویورک و نویسندۀ کتابی دربارۀ انقلاب ایران، به آسوشیتدپرس گفت منافقین «بر روی اسب برنده شرط بسته‌اند».
به گفتۀ وی آن‌ها قصد دارند که حداقل چند واسطه و رابط در دولت جدید امریکا داشته باشند.
به نظر وی، این موضوع منجر به تضعیف دولت امریکا خواهد شد زیر هرچقدر این گروه بیشتر به دولت دسترسی داشته باشند، مردم بیشتری در ایران ازآنچه ایالات‌متحده انجام می‌دهد، هراس خواهند داشت.

نمایش موجودیت‌ها