افت شدید معاملات مسکن در شهریورماه
خبرگزاری آریا - داده‌های اولیه از تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن شهر تهران حاکی از آن است که معاملات در شهریورماه نسبت به ماه مشابه سال قبل 45درصد کاهش یافته است.
به گزارش خبرگزاری آریا، پس از کاهش 33درصدی معاملات مسکن پایتخت در مردادماه امسال نسبت به مردادماه سال قبل، بررسی‌های اولیه از تعداد قراردادهای خرید و فروش واحدهای مسکونی در 25روز ابتدای شهریورماه از افت 45درصدی نسبت به شهریورماه پارسال حکایت دارد.
طبق اطلاعات درج شده در سامانه‌های ملکی، در 25روز ابتدای شهریورماه 1397بالغ بر 7538قرارداد خرید و فروش املاک در شهر تهران امضا شده که نشان می‌دهد به طور میانگین، روزانه 301قرارداد خرید و فروش به امضا رسیده است. این رقم در شهریورماه پارسال، روزانه 438مورد بوده است.
اوضاع بازار مسکن چندان مناسب نیست. از طرفی قیمت‌ها در شهر تهران دچار رشد 62درصد شده و از سوی دیگر معاملات 33درصد کاهش یافته است. هم‌چنین سرعت رشد ماهیانه قیمت که به طور وحشتناکی، به سمت صعود پیش می‌رفت، در مردادماه کاهش یافت. رشد ماهیانه‌ی قیمت در تیرماه 1397معادل 7.1درصد بود که در مردادماه به 6.1درصد رسید. وجود حداقل سه نشانه‌ی خروج سفته‌بازان، رکود معاملاتی و عدم توان طرف تقاضا حاکی از آن است که در ماه‌های پیش رو شاهد افت معاملات و کاهش سرعت رشد قیمت خواهیم بود.
به گزارش ایسنا، در مردادماه 1397متوسط قیمت هر متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران حدود 7میلیون و 400هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل 6.1درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل تا 62.1درصد رشد دارد. بیشترین رشد متوسط قیمت مربوط به منطقه 5با 81.8و کمترین میزان به منطقه 12با 25.3درصد نسبت به مردادماه سال گذشته اختصاص دارد. این در حالی است که گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد در مردادماه تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی در تهران به 12هزار واحد رسیده که نسبت به تیرماه 11.2و در مقایسه با مردادماه سال قبل 33.2درصد کاهش دارد.
-->
نمایش موجودیت‌ها