date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۱۴:۵۳ ق.ظ

یک کودک 10 ساله؛ قربانی محاصره الحدیده یمن

یک کودک 10 ساله؛ قربانی محاصره الحدیده یمن
خبرگزاری آریا - صندوق کودکان ملل متحد (یونیسِف) پنجشنبه شب از مرگ یک کودک ده ساله یمنی بر اثر سوء تغذیه شدید ناشی از محاصره و ادامه جنگ در الحدیده غرب یمن، خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا، «یونیسِف» خاطرنشان کرد «آدم» کودک ده ساله یمنی که ده کیلوگرم بیشتر وزن نداشت، بر اثر سوء تغذیه شدید فوت کرده است.
یونیسف با بیان اینکه 400 هزار کودک یمنی وضعیتی مشابه با آدم دارند تصریح کرد این 400 هزار کودک از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند و «هر لحظه احتمال مرگ آنان وجود دارد».
حدود 11 میلیون کودک در یمن زندگی می کنند که تقریبا همه آنها به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.
در همین حال؛ «مارتین گریفیتس» Martin Griffiths نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن پنجشنبه شب از به تعویق افتادن مذاکرات صلح یمن که قرار بود تا پایان ماه جاری میلادی برگزار شود، خبر داد.
«فرحان حق»، Farhan Haq معاون سخنگوی سازمان ملل متحد یکی از اهداف این اقدام را انجام مشورت های سیاسی میان طرف های درگیر در یمن تا پیش از پایان سال جاری میلادی عنوان کرد.
گفت‌وگوهای سیاسی برای حل بحران یمن تاکنون بارها به دلیل کارشکنی عربستان سعودی ومتحدانش با شکست روبرو شده است.
عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از چهارده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.
تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.
رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن دست نشاندگان خود) برسند.
117
نمایش موجودیت‌ها