date_range جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۱۲:۱۳ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

جنش فتح و حماس توافقنامه آشتی ملی را امضا کردند

جنش فتح و حماس توافقنامه آشتی ملی را امضا کردند
خبرگزاری آریا - تهران - ایرنا - پایگاه خبری عربی 48 روز پنجشنبه گزارش کرد: جنش‌های فتح و حماس در قاهره توافق آشتی ملی را امضا کردند.
جنش فتح و حماس توافقنامه آشتی ملی را امضا کردند
به گزارش ایرنا، به موجب این توافق اداره نوار غزه به تشکیلات خودگردان فلسطین واگذار می شود.
این توافق را «عزام احمد» به نمایندگی از جنبش فتح و «صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس و در حضور «خالد الفوزی» وزیر اطلاعات مصر امضا کردند.
طبق این توافق، فتح و حماس توافق کرده‌اند که دولت وفاق ملی برای به عهده گرفتن تمامی وظایف و مسئولیت خود در نوار غزه، می بایست مراحل اداری را تا تاریخ 1 دسامبر 2017 (10 آذر 96) را طی کند و تمامی مشکلات ناشی از اختلافات برطرف شود.
براساس این توافق همچنین کارمندان نوار غزه تا اول فوریه 2018 (12بهمن 9) و ارائه راه حل از سوی کمیسیون اداری و قانونی فلسطین، تمامی حقوق خود را دریافت کنند.
کنترل گذرگاه های مرزی غزه نیز از تاریخ 1 نوامبر (10 آبان) به دولت وفاق ملی فلسطین واگذار خواهد شد.
بر اساس این توافق همچنین قرار است به زودی سه هزار نیروی پلیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نوار غزه و در امتداد مرزهای رژیم صهیونیستی و مصر مستقر شوند.
این توافق نامه بدون ذکر جدول کاری این نشست، از تمامی گروه های فلسطینی می خواهد، در 21 نوامبر (30 آبان 96) گردهم آیند و انتظار می رود که در این نشست برگزاری انتخابات مجلس و تغییر ساختار سازمان آزادی بخش فلسطین مورد بررسی قرار گیرد.
شبس**9363*1488 *مترجم: محمد تدو* انتشار دهنده: بهمن بامداد**
انتهای پیام /*
تصویرها
جنش فتح و حماس توافقنامه آشتی ملی را امضا کردند
نمایش موجودیت‌ها