date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۱۱:۵۵ ق.ظ

279 نفر از کلاه سفیدها از اردن راهی کشورهای غربی شدند

279 نفر از کلاه سفیدها از اردن راهی کشورهای غربی شدند
خبرگزاری آریا - سخنگوی وزارت خارجه اردن چهارشنبه شب اعلام کرد، 279 نفر از عناصر گروه موسوم به «کلاه سفیدها» تاکنون از این کشور راهی کشورهای غربی شده اند.
به گزارش خبرگزاری آریا، «ماجد القطارنه» با اعلام اینکه این 279 نفر از مجموع 422 نفری هستند که حدود سه ماه پیش از سوریه به اردن فرار کرده بودند خاطرنشان کرد 93 نفر دیگر تا 25 اکتبر، (پیش از پایان دوره سه ماهه ای که مقامات اردن به آنان اجازه اقامت در این کشور را داده اند)، خاک اردن را ترک خواهند کرد.
سخنگوی وزارت خارجه اردن افزود باقی مانده عناصر گروه موسوم به «کلاه سفیدها» نیز تا اواسط ماه نوامبر اردن را به مقصد را به مقصد کشورهای غربی ترک خواهند کرد.
ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه 23 ژوئیه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود حدود 800 نفر از عناصر گروه تررویستی «کلاه سفیدها» را به داخل سرزمین های اشغالی فلسطین و از آنجا به اردن منتقل کرده است.
ارتش اسرائیل خاطرنشان کرد این اقدام به درخواست آمریکا و چند کشور اروپایی بوده است.
اردن نیز اعلام کرد این 800 نفر از این کشور راهی بریتانیا، کانادا و آلمان می شوند.
گروه موسوم به کلاه سفیدها در مارس 2013 با کمک های مالی آمریکا و بریتانیا در ترکیه شکل گرفت. حوزه کاری این گروه در مناطق تحت سلطه گروه های تروریستی در سوریه تعریف شده است.
بسیاری از اسناد کشف شده توسط ارتش سوریه در مناطق آزاد شده از چنگال تروریسم در این کشور نشان می دهند عناصر گروه تروریستی «کلاه سفیدها» فرآیند بکارگیری تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان سوری توسط تحریرالشام (جبهه النصره) را فراهم کرده اند.
بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شد.
117
نماینده روسیه در سازمان ملل: کلاه سفیدها هرچه سریعتر باید از سوریه خارج شوند
روشنگری روسیه؛ کلاه‌سفیدها با تروریست‌ها در سوریه ارتباط دارند
همکاری آمریکا با کلاه‌سفیدها؛ سناریوسازی برای حمله به‌سوریه
نمایش موجودیت‌ها