date_range جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۳۵:۲۸ ق.ظ

سفیر روسیه در یمن: ورود موشک به یمن غیرممکن است

سفیر روسیه در یمن: ورود موشک به یمن غیرممکن است
خبرگزاری آریا - سفیر روسیه در یمن با ابراز تردید نسبت به اتهامات اخیر آمریکا در خصوص ایرانی بودن موشک های شلیک شده به عربستان تاکید کرد، با توجه به تسلط ائتلاف متجاوز سعودی بر تمامی گذرگاه های یمن ، غیر ممکن است که این ائتلاف نتواند ورود موشکی به ابعاد چندین متر را به یمن رصد کند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل ازشبکه خبری روسیا الیوم، «ولادیمیر دیدوشکین» Vladimir Dedushkin سفیر روسیه دریمن شامگاه پنجشنبه با بیان این که ماهواره های آمریکایی و انگلیسی ائتلاف متجاوز سعودی را در رصد قاچاق سلاح های احتمالی به خاک یمن، یاری می کنند، افزود: قاچاق موشک از خارج به این کشور امکان پذیر نیست.
«دیدوشکین»اظهارداشت: اگر موشک ها ی مورد استفاده در یمن وارداتی باشد، انبارهای موشکی در طول دو سال نیم گذشته که از جنگ می گذرد، تمام می شود و نمی توان این مقادیر موشک را به صورت دوره ای و در برابر دیدگان نیروهای ائتلاف متجاوزسعودی وارد یمن کرد.
سفیر روسیه در یمن با اشاره به اینکه این جنگ باید هرچه سریعتر متوقف شود، تصریح کرد: نباید توانمندی و قدرت یمنی ها را دست کم گرفت، این کشور در زمینه های مختلف مانند ساخت موشک، کارشناسان زیادی دارد و تعجب آور نخواهد بود، اگر مشخص شود این موشک ها در داخل یمن ساخته شده است.
«فرحان حق»، Farhan Haq معاون سخنگوی سازمان ملل پنجشنبه شب این ادعای نیکی هیلی را رد کرد.
«محمد علی الحوثی»رئیس کمیته عالی انقلاب یمن بامداد جمعه ضمن رد اتهامات آمریکا درخصوص ایرانی بودن موشک های شلیک شده به عربستان تاکیدکرد، هدف واشنگتن از نمایش جدید، توجیه فروش انواع سلاح های ممنوعه خود به عربستان برای کشتار مردم یمن است.
«نیکی هیلی» بدون اشاره به حمایت‌های تسلیحاتی بی‌دریغ واشنگتن از عربستان برای بمباران مردم مظلوم یمن، ایران را به تجهیز جنبش انصارالله برای حمله موشکی به ریاض متهم کرد.
هیلی همچنین مدعی شد در گزارش «گوترش» به وجود تسلیحات متعارف و موشک‌های ایرانی در یمن اشاره شده است.
عربستان سعودی با حمایت آمریکا از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون ها یمنی منجر شده است
ائتلاف متجاوز سعودی همواره ادعا می‌کند ایران سلاح و موشک در اختیار نیروهای مردمی یمن قرار می‌دهد و با این کار به اصطلاح در مسیر حل بحران یمن مانع‌تراشی می‌کند.
مقامات یمنی اما بارها تاکید کرده اند قدرت دفاعی ارتش این کشور کاملا بومی و با وجود محاصره همه جانبه یمن توسط رژیم سعودی روز به روز در حال افزایش است.
رژیم سعودی و آمریکا تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته اند به اهداف خود در این کشور (به قدرت رساندن دست نشاندگان خود در یمن) برسند.
133/111
نمایش موجودیت‌ها

آگهی