date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۱۰:۱۶ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

قهرمانی کاراته‌کاهای مازندرانی در مسابقات جوانان کشور

قهرمانی کاراته‌کاهای مازندرانی در مسابقات جوانان کشور
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: ورزش|کاراته

قهرمانی کاراته‌کاهای مازندرانی در مسابقات جوانان کشور
خبرگزاری آریا - سنندج - ایرنا - رقابت های کاراته قهرمانی بانوان کشور در رده سنی جوانان عصر سه شنبه با قهرمانی تیم مازندران پایان یافت.
قهرمانی کاراته‌کاهای مازندرانی در مسابقات جوانان کشور
به گزارش ایرنا، رقابت های کاراته بانوان قهرمانی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان کشور گرامیداشت دهه مبارک فجر و یادواره 5400 شهید استان کردستان روز سه شنبه در رده جوانان پیگیری شد.
در این دوره از مسابقات 331 کاراته کا از استان های مختلف سراسر کشور برای کسب سهمیه المپیک 2020 و همچنین انتخابی حضور در مسابقات قهرمانی آسیا 2018 ژاپن با هم به رقابت پرداختند.
در پایان مسابقات جوانان در جدول رده بندی تیمی و انتخابی مسابقات آسیا 2018، تیم مازندران با 2 طلا، سه نقره و یک برنز در جایگاه نخست قرار گرفت ، لرستان با یک طلا، یک نقره و 2 برنز دوم شد و کرمانشاه با یک طلا و یک برنز نیز عنوان سوم را بدست آورد.
در بخش کومیته انفرادی در وزن منهای 48 کیلوگرم انتخابی مسابقات آسیایی 2018 ژاپن، حنانه عابدیان از مازندران قهرمان شد، هستی سپهوند از لرستان بر سکوی دوم تکیه زد و یگانه رشیدی از کرمانشاه و زهرا مرادی از اردبیل، سوم مشترک را بدست آوردند.
در وزن منهای 53 کیلوگرم الهه عطایی از گیلان بر سکوی نخست ایستاد، سارا قاسم نژاد از مازندران دوم شد و رویا سلیم زاده از اصفهان و زهره نبیانی از فارس جایگاه سوم را به خود اختصاص دادند.
در وزن منهای 59 کیلوگرم مهدیس دوستی زاده از لرستان مقام اول را کسب کرد، صدیقه صادقی از مازندران جایگاه دوم را از آن خود کرد و مائده بردبار از فارس و نسیم خیراله پور از مازندران به طور مشترک سوم شدند.
در وزن مثبت 59 کیلوگرم نگین یزدگردی از کرمانشاه به قهرمانی رسید، سحر صالحی از مازندران دوم شد و ساحل الیاسی و عاطفه بیرانوند هر 2 از لرستان، بر سکوی سوم قرار گرفتند.
در بخش کاتای انفرادی انتخابی مسابقات آسیایی 2018 ژاپن، آرزو لونجی از مازندران بر سکوی اول ایستاد، محدثه والازاده از تهران مقام دوم را بدست آورد و شایسته اصغرپور و زهرا مدد پور هر دو از تهران، سکوی سوم مشترک را کسب کردند.
در بخش کومیته انفرادی سهمیه المپیک 2018 بوئنوس آیرس و در وزن منهای 48 کیلوگرم تارا محمدی از کردستان قهرمان شد، یگانه رشیدی از کرمانشاه بر سکوی دوم ایستاد و هستی سپهوند از لرستان و زهرا کریمی از فارس جایگاه سوم مشترک را کسب کردند.
در وزن منهای 53 کیلوگرم تینا نصیری از تهران بر سکوی نخست ایستاد، فاطمه خنکدار از مازندران مقام دوم را بدست آورد و زهرا بنیانی از فارس و مهدیه عباسی از گیلان سوم شدند.
در وزن منهای 59 کیلوگرم هم مائده بردبار از فارس نشان طلا گرفت، مهدیه طوسی از البرز بر سکوی دوم ایستاد و آتنا پهلوان زاده و زهرا جلیلی هردو از گیلان، سوم مشترک شدند.
در وزن مثبت 59 کیلوگرم حدیثه طالبی از اصفهان قهرمان شد، شادی رفی پور از خوزستان جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و سوگند شاهیوند از کرمانشاه و عاطفه بیرانوند از لرستان، سکوی سوم را از آن خود کردند.
به گزارش ایرنا، رقابت های کاراته بانوان قهرمانی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان کشور با حمایت شرکت نارین صنعت آریا کردستان در بخش کاتای انفرادی، تیمی و کومیته انفرادی برگزار می شود.
این رقابت ها در قالب انتخابی تیم ملی است و کاراته کاها به منظور حضور در اردوهای تیم ملی و شرکت در پیکارهای آسیایی نوجوانان و جوانان و بازی های آسیایی جاکارتا بزرگسالان به رقابت خواهند پرداخت.
بانوان کاراته کا به مدت سه روز از 23 تا 25 بهمن در سالن آزادی سنندج با هم رقابت می کنند.
رقابت های کاراته مردان هم 18 تا 20 بهمن به میزبانی سنندج برگزار شد.
هفت هزار کاراته کا سازمان یافته و بیمه شده در استان کردستان زیر پوشش هیات های کاراته مشغول به فعالیت هستند.
خبرنگار: وریا کرمی**انتشار: سلیمانی
7355/9102
انتهای پیام /*
تصویرها
قهرمانی کاراته‌کاهای مازندرانی در مسابقات جوانان کشور
نمایش موجودیت‌ها