date_range جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۴۲:۵۵ ق.ظ

جنگ 33 روزه؛ نقطه عطف تاریخی برای لبنان و منطقه

جنگ 33 روزه؛ نقطه عطف تاریخی برای لبنان و منطقه
خبرگزاری آریا - معاون دبیرکل حزب الله لبنان در دوازدهمین سالگرد جنگ 33روزه، این جنگ را نقطه عطف تاریخی در لبنان و منطقه دانست.
به گزارش پارس‌تودی؛ شیخ «نعیم قاسم» روز پنجشنبه در مراسمی در بیروت، پایتخت لبنان، یکی از نتایج جنگ 33 روزه را فرو ریختن اسطوره شکست‌ناپذیری ارتش رژیم صهیونیستی دانست و گفت: جنگ 33 روزه و مقابله با رژیم صهیونیستی نشان داد که از این پس ابعاد درگیری‌ها به داخل اسرائیل کشیده می‌شود.
معاون دبیرکل حزب الله لبنان، افزود: آثار انتقال جنگ 33 روزه به داخل سرزمین‌های اشغالی، تاکنون بر انتخاب‌های سیاسی حاکم بوده و این رژیم اشغالگر تا جایی که ممکن است از جنگ و تجاوز پرهیز می‌کند.
شیخ نعیم قاسم، موفقیت مقاومت فلسطین در زنده کردن امید به آزادسازی کامل مناطق تحت اشغال صهیونیست‌ها را از دیگر نتایج جنگ 33 روزه دانست و تاکید کرد: مقاومت تنها راه حل و جایگزین مقابل راه حل‌های سیاسی مبتنی بر تسلیم است.
جنگ 33 روزه میان ارتش رژیم صهیونیستی و نیروهای حزب‌الله لبنان در ماه ژوئیه 2006 آغاز شد و در 14 اوت همان سال با پیروزی حزب الله لبنان به پایان رسید. رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه با لبنان با تحمل شکست و دادن خسارت و تلفات سنگین از این جنگ عقب نشینی کرد. 114/120
نمایش موجودیت‌ها