date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۵۰:۳۶ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آزمایشگاه‌های همکار در خراسان‌جنوبی از پنج به 22 مورد رسید

آزمایشگاه‌های همکار در خراسان‌جنوبی از پنج به 22 مورد رسید
خبرگزاری آریا - بیرجند - ایرنا - مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی گفت: تعداد آزمایشگاه های همکار در استان از پنج مورد قبل از دولت یازدهم اکنون به 22 مورد افزایش یافته که نشان از افزایش 440 درصدی است.
آزمایشگاه‌های همکار در خراسان‌جنوبی از پنج به 22 مورد رسید
به گزارش ایرنا محمدرضا مروی مقدم روز پنجشنبه در همایش نکوداشت فرهنگ استاندارد در بیرجند اظهار داشت: در دولت های یازدهم و دوازدهم اقدامات شایسته ای در استان خراسان جنوبی انجام شده است.
وی افزود: آزمایشگاه مرجع استاندارد در مرز ماهیرود سربیشه اکنون 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای احداث آن 110 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و شهرستانی تامین شده است.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی بیان کرد: سازمان ملی استاندارد برای تامین تجهیزات این آزمایشگاه بعد از تکمیل قول مساعد داده است و با استقرار این آزمایشگاه در مرز ماهیرود برای بررسی مرغوبیت کالا صادرات به نحو بهتری انجام خواهد شد.
`مرز ماهیرود در فاصله 240 کیلومتری شهر بیرجند و 140 کیلومتری شهر سربیشه است، بازارچه ماهیرود با شهر فراه مرکز استانی به همین نام در افغانستان 150 کیلومتر فاصله دارد.`
مروی مقدم گفت: همچنین مجموعه اداری و آزمایشگاهی اداره کل استاندارد به مساحت سه هزار و 300 متر مربع در مرکز استان احداث شده که چهار آزمایشگاه نوین در این مجموعه در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: سالانه یکهزار و 200 مورد نمونه برداری و هشت هزار مورد بازرسی توسط اداره کل استاندارد از مراکز تولیدی و عرضه استان انجام می شود.
وی گفت: تعداد شرکت های بازرسی فنی و کالا از یک مورد به سه مورد، تعداد گواهینامه های ایمنی و کیفیت آسانسور صادره از 60 مورد به 490 مورد و متوسط سالانه کنترل وسایل سنجش سبک از 220 مورد به 2 هزار و 120 مورد افزایش یافته است.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی ادامه داد: متوسط نمونه برداری و آزمون فلزات گرانبها از 17 مورد قبل از دولت یازدهم به 37 مورد افزایش یافته که نشان از رشد 218 درصدی است.
وی گفت: سالانه چهار هزار و 100 نفر ساعت آموزش به مدیران کنترل کیفیت و کارشناسان استاندارد ارایه می شود که نسبت به قبل از دولت یازدهم 178 درصد افزایش را نشان می دهد.
در این همایش با حضور مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد ایران و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی از شرکت کویرتایر و تروند زعفران قاین به دلیل اهتمام در استانداردسازی و کیفیت تجلیل شد.
مدیران کنترل کیفی واحد تولیدی شرکت نخل طلایی طبس، قاین سرشک، نساجی فردوس و شرکت بوتان گاز بیرجند، شهرداری فردوس به دلیل همکاری در استانداردسازی وسایل بازی و مدیران آزمایشگاه همکار، شرکت بازرسی ایمنی آسانسور و مرکز مکانیزه معاینه فنی بنگاه خیریه آب و لوله بیرجند نیز مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.
7557*3028
انتهای پیام /*
تصویرها
آزمایشگاه‌های همکار در خراسان‌جنوبی از پنج به 22 مورد رسید
نمایش موجودیت‌ها