date_range شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۹:۳۱ ق.ظ

پارلمان چک از انتقال تجهیزات به نیروگاه بوشهر حمایت کرد

پارلمان چک از انتقال تجهیزات به نیروگاه بوشهر حمایت کرد
خبرگزاری آریا - تهران - ایرنا - مجلس نمایندگان جمهوری چک از طرح پیشنهادی لغو ممنوعیت صادرات تجهیزات به نیروگاه اتمی بوشهر حمایت کرد.
پارلمان چک از انتقال تجهیزات به نیروگاه بوشهر حمایت کرد
به گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از رادیو جمهوری چک، این ممنوعیت حدود 18 سال است که اعمال شده و حزب کمونیست از سال 2009 تلاش کرده است تا آن را لغو کند. این حزب سال 2016 نیز تلاش کرده بود تا این محدودیت را لغو کند.
شرکت ZVVZ Milevsko در نظر دارد که تجهیزات تهویه هوا را به نیروگاه اتمی بوشهر تحویل دهد. لذا پیشنهاد حزب کمونیست به منظور لغو مشکلات و محدودیت های پیش روی این شرکت ارائه شده است.
این مساله در ماه گذشته میلادی (مارس) در کابینه جمهوری چک مطرح شد اما دولت این کشور موضعی بی طرفانه در قبال این موضوع اتخاذ کرد.
برخی از افراد و گروه ها گفته بودند که لغو این محدودیت ممکن است که به روابط جمهوری چک با متحدانی مانند آمریکا لطمه بزند. اما به نظر می رسد که مجلس نمایندگان چک بر آن شده است تا اصول روابط خارجی خود را مستقل از آمریکا تدوین و دنبال کند.
روزنامه الکترونیکی «پراگ دیلی مانیتور» نوشت: نمایندگان وابسته به حزب کمونیست جمهوری چک استدلال کرده بودند که ادامه منع انتقال تجهیزات به نیروگاه برق هسته ای بوشهر مانع از عادی سازی روابط تجاری و بازرگانی با ایران می شود و این به زیان صادرات جمهوری چک است.
دولت ائتلافی سابق جمهوری چک نیز در سال 2017 نیز سعی کرده بود تا این ممنوعیت را لغو کند اما پارلمان مانع از آن شده بود.
وزارت خارجه جمهوری چک از لغو ممنوعیت انتقال تجهیزات به نیروگاه اتمی بوشهر حمایت می کند.
شبک**9423**3404
انتهای پیام /*
تصویرها
پارلمان چک از انتقال تجهیزات به نیروگاه بوشهر حمایت کرد
نمایش موجودیت‌ها