date_range سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۱۶:۴۲ ق.ظ

لیورپول - رم؛ تقابل مغزهای خوش‌فکر و ریش‌های بدشکل! / جهنم آنفیلد در انتظار گرگ‌ها

لیورپول - رم؛ تقابل مغزهای خوش‌فکر و ریش‌های بدشکل! / جهنم آنفیلد در انتظار گرگ‌ها
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

لیورپول - رم؛ تقابل مغزهای خوش‌فکر و ریش‌های بدشکل! / جهنم آنفیلد در انتظار گرگ‌ها
خبرگزاری آریا- امشب در اولین دیدار از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، لیورپول در آنفیلد میزبان رم خواهد بود.
به گزارش سرویس ورزشی آریا، در فرمت جدید لیگ قهرمانان، این نخستین باری است که رم به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان راه می یابد. جالوروسی با انجام یک معجزه در استادیوم المپیکو با گذر از سد بارسلونا توانست به این مرحله راه یابد. آنها بیشتر تهاجمی تر بازی می کنند تا این که دفاعی باشند و کنش پیش از انجام واکنش نشان می دهند. رم با داشتن مدافعان کناری که همیشه برای اورلپ در کنار خط حاضر هستند، در تلاش است تا با روشی سراسر حمله، توپ را به ادین ژکو برساند تا او بتواند گلزنی کند. اگر ژکو نتواند، جنگیز اوندر و پروتی در محوطه جریمه حاضر هستند تا به سوی دروازه حریف شوت بزنند. اوزه بیو دی فرانچسکو، ترکیبی از زدنک زمن و فابیو کاپلو است. هافبک سابق آاس رم توانست در دوران سرمربیگری با ساسولو معجزه کند و ضمن آوردن ساسولو به سری آ، آن ها را توانست به لیگ اروپا برساند. سرمربی 48 ساله اکنون در حال بیشتر کردن اعتبار و شهرت خود در شهر ابدی است.
در میان چهار تیم باقی مانده، رم کم ترین فشار ممکن برای قهرمانی را احساس می کند. رم تیمی است که میان این تیم ها دست کم گرفته می شود و آن ها به طرزی مرموز، جلب توجه نمی کنند. اگرچه تیمی که بتواند اتلتیکو را حذف کند، چلسی را 3-0 شکست دهد و بارسلونا را نیز با این نتیجه مغلوب کند، می تواند مدعی جدی قهرمانی به شمار آید. رم هنوز در خانه در لیگ قهرمانان گلی دریافت نکرده است و نه گل از پانزده گل آن ها در خانه و در برابر تیم های چلسی و بارسلونا به ثمر رسیده است. زهردار تر شدن در حملات و استفاده بیشتر از موقعیت ها چیزی است که رم به گفته دی فرانچسکو می تواند در آن بهتر شود. در بین تیم های راه یافته به نیمه نهایی، رم تنها تیمی است که تاکنون قهرمان لیگ قهرمانان نشده است. رئال مادرید 12 عنوان قهرمانی در این رقابت ها دارد و تیم های بایرن مونیخ و لیورپول هر یک پنج قهرمانی دارند. جالوروسی در صورت قهرمانی، می تواند بیست و سومین تیمی باشد که این جام را فتح می کند. رم در مقایسه با رئال مادرید، بایرن مونیخ و لیورپول که به ترتیب 33، 28 و 18 بار قهرمان لیگ های خود شده اند، قهرمانی های داخلی خیلی کم تری کسب کرده است چرا که گرگ ها تنها سه بار فاتح اسکودتو شده اند.
در طرف دیگر میدان، لیورپول در این فصل (18-2017) از لیگ قهرمانان اروپا، عملکرد فوق العاده ای داشته و با پیروزی برابر پورتو و منچستر سیتی در مراحل حذفی، امشب در چارچوب دیدار رفت مرحله نیمه نهایی میزبان رم خواهد بود. پرس سنگین همواره یکی از خصوصیات کلیدی تیم های یورگن کلوپ بوده اما به نظر می رسد لیورپولِ کلوپ حتی بهتر از دورتموند موفق به انجام این کار شده است. مدافعان کناری خستگی ناپذیر، هافبک های سخت کوش و سه مهاجم سریع و زیرک، به لیورپول توانایی جابجایی توپ با سرعت بالا را داده اند. یورگن کلوپ سبک بازی تیم هایش را به "هِوی متال" تشبیه کرده بود. کلوپ به همان اندازه که در کنار زمین پر هیاهو و احساساتی است، در زمین تمرین نیز این گونه رفتار می کند. تلاش های یورگن کلوپ در تمرینات و پیشرفتی که پیرو آن در تیم مشاهده می شود، او را محبوب هواداران لیورپول کرده است. این سرمربی 50 ساله تجربه حضور در یک فینال لیگ قهرمانان را در کارنامه اش دارد؛ فینال 2013 که طی آن دورتموند برابر بایرن مونیخ شکست خورد.
لیورپول برابر منچستر سیتی ثابت کرد که کیفیت بازی اش تنها در گلزنی مهاجمانش خلاصه نمی شود. در این دو بازی، استحکام خط دفاعی قرمزها که در اوایل فصل خبری از آن نبود نیز مشاهده شد. تیم یورگن کلوپ به سرعت در حال کسب تجربه و بالغ شدن بوده و با اعتماد به نفس و مصمم به جمع چهار تیم برتر اروپا راه پیدا کرده است. لیورپول در نیمه اول بازی برگشت برابر منچستر سیتی در مرحله یک چهارم نهایی، با خط حمله سریع و خطرناک سیتیزن ها روبرو شد و در نتیجه بیش از حد وادار به استفاده از توپ های بلند شد. آن ها باید در استادیو المپیکو با خونسردی بیشتری به حفظ توپ بپردازند زیرا احتمال دارد با شرایط مشابهی نسبت به بازی برگشت برابر منچستر سیتی روبرو شوند.
لیورپول در 14 بازی اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا، بدون شکست بوده است. لیورپول در 7 مورد از 8 بازی اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا حداقل 2 گل به ثمر رسانده است. قرمزهای آنفیلد از 10 بار حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، 7 مرتبه به فینال رسیده اند. رم برای دومین بار به مرحله نیمه نهایی می رسد. آنها در تنها حضورشان در این مرحله به فینال رسیدند و در فینال 1984 در ضربات پنالتی مغلوب همین لیورپول شدند.
لیورپول در 7 بار آخر که به مرحله نیمه نهایی مسابقات اروپایی رسیده، بازی رفت را با پیروزی به اتمام نرسانده است. تیم کلوپ در مسابقات این فصل، 33 بار موفق به گلزنی شده اند؛ بهترین عملکرد تیمی انگلیسی در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا از این حیث محسوب می شود. رم از 14 بازی اخیر خارج از خانه اش در لیگ قهرمانان اروپا، فقط یک پیروزی دشت کرده است. رم در 19 بازی اخیرش در انگلیس فقط یک بار پیروز از زمین خارج شده است که آن برد مربوط به جام یوفای سال 2001 است. دی فرانچسکو در آن بازی به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت. جالوروسی در دو بازی اخیرش در انگلیس شکست نخورده است: تساوی 3-3 مقابل چلسی و تساوی 1-1 مقابل سیتی. ژکو در سه بازی اخیرش در آنفیلد، دو بار دروازه لیورپول را باز کرده است. رم در 26 بازی اخیر خارج از خانه اش در لیگ قهرمانان اروپا موفق به ثبت کلین شیت نشده است. از این نظر در تاریخ این رقابت ها فقط سلتیک آمار بدتری دارد.
نمایش موجودیت‌ها