date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۵۳:۳۳ ق.ظ

تیم‌های ارزیاب در حال بررسی میزان خسارت وارده ناشی از زلزله اخیر هستد

تیم‌های ارزیاب در حال بررسی میزان خسارت وارده ناشی از زلزله اخیر هستد
منبع خبر: جماران
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

جواد محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از نصب دستگاه لرزه نگار در محل بخشداری سومار خبر داد و اظهار داشت که این عامل باعث شد تا جوانب احتیاط و مسایل امینی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
وی بیان کرد: در پس وقوع زمین لرزه 5.6 دهم ریشتری و پس از لرزه های متعدد از صبح روز گذشته تاکنون، ساختمان بخشداری سومار و تعدادی از واحدهای مسکونی این منطقه مرزی دچار آسیب دیدگی شد.
وی افزود: تیم های ارزیاب و نیروهای هلال احمر هم اکنون در منطقه مستقر و در حال برآورد میزان خسارت هستند و تا عادی شدن شرایط در این منطقه مرزی حضور دارند.
بخشدار سومار اضافه کرد که علاوه بر زلزله 5.6 دهم ریشتری، پس لرزه های متعدد از صبح روز گذشته تاکنون نیز باعث افزایش خسارت به واحدهای مسکونی و اداری سومار شد که پس از بررسی همه جانبه، میزان خسارت وارده، اطلاع رسانی می شود.
شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با 2 بخش مرکزی و سومار - نفت شهر، در مجموع 27 هزار تن جمعیت دارد.
بخش سومار هم اکنون دارای 9 روستای با 150 خانوار جمعیت است.
از ساعت 10 و 29 دقیقه صبح امروز تاکنون حدود 70 پس لرزه در منطقه مرزی سومار قصرشیرین به وقوع پیوست که بزرگترین آن 5.6 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) قدرت داشت.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان نیز که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد، باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.
7079/8066 خبرنگار:فرزین مدرسی **انتشار دهنده:علی مولوی
انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها