date_range چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۲۴:۰۳ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پلیس دوچرخه‌سوار در شهر میاندوآب راه‌اندازی شد

پلیس دوچرخه‌سوار در شهر میاندوآب راه‌اندازی شد
منبع خبر: جماران

سرهنگ حسن شیخ نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد پلیس های دوچرخه سوار این شهر با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و کاهش آلودگی هوا به زودی در بخش های دیگر انتظامی نیز افزایش می یابد.
به گفته وی همکاری مردم به خصوص رانندگان در شهر میاندوآب با پلیس دوچرخه سوار نقش مهمی در رعایت کامل مقررات و جلوگیری از حوادث احتمالی دارد.
رئیس اداره ورزش و جوانان میاندوآب نیز در آئین راه اندازی پلیس دوچرخ سوار این شهرستان و در جمع خبرنگاران گفت: دوچرخه سواری در این شهر قدمت دیرینه داشته و عنوان 'میاندوآب شهر دوچرخه ایران' تا حدود زیادی در سطح کشور جا افتاده است.
امیر رضاپور افزود: اقدامات اولیه برای ثبت این شهر به عنوان شهر دوچرخه ایران در حال انجام است و سالانه چند همایش و مسابقات دوچرخه سواری در این شهرستان برگزار می شود.
وی بیان کرد: با هدف ترویج و نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری 'سه شنبه های بدون خودرو' در قالب همایش دوچرخه سواری با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم میاندوآب از 2 سال قبل در این شهر برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این اقدامات برای ثبت میاندوآب به عنوان شهر دوچرخه ایران انجام می گیرد، گفت: همایش بزرگ دوچرخه سواری با حضور رئیس فدراسیون دوچرخه سواری کشور و با شرکت بیش از 10 هزار دوچرخه سوار در هفته تربیت بدنی امسال در این شهرستان برگزار و از برنامه صبح و نشاط در شبکه سه سیما به صورت زنده پخش شد.
رضاپور افزود: راه اندازی پلیس دوچرخه سوار یکی از اقدامات موثر برای ثبت این شهر به عنوان شهر دوچرخه ایران است و در آینده نزدیک نیز مسیرهای ویژه دوچرخه سواری در این شهر ایجاد می شود.
به گزارش ایرنا دوچرخه همچنان در شهر میاندوآب جایگاهش را به عنوان یک وسیله نقلیه ارزان قیمت حفظ کرده است؛ استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله پاک در حمل و نقل درون شهری علاوه بر اینکه برای سلامت روح و جسم افراد موثر است، نقش اساسی برای حفظ محیط زیست دارد.
شهرستان میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی واقع است و بیش از 277 هزار نفر جمعیت دارد.
9871/3093/3072
انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها