date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۳۹:۱۱ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پورموسوی: چون باشگاه فولاد و من اعتراضی نمی‌کنیم باید این قضاوت‌ها به ضرر ما تمام شود؟

پورموسوی: چون باشگاه فولاد و من اعتراضی نمی‌کنیم باید این قضاوت‌ها به ضرر ما تمام شود؟
منبع خبر: جماران
دسته خبری: ورزش|فوتبال

سرمربی تیم فولاد خوزستان، گفت: با توجه به اشتباهات داوری اگر در پایان بازی با اختلاف یکی دو امتیاز به هدفمان نرسیم چه کسی پاسخگو خواهد بود.

به گزارش جی پلاس ، سید سیروس پورموسوی درمورد تساوی تیمش مقابل گسترش فولاد در هفته نوزدهم لیگ برتر گفت: به لحاظ فنی روند خوبی داشتیم ، گسترش تیم بسیار خوبی است و می‌دانستیم بازی سختی در پیش داریم، هفته قبل مقابل سیاه‌جامگان در اواهر بازی با دریافت گل ۳ امتیاز بازی را از دست دادیم و در این دیدار به دنبال کسب پیروزی بودیم تا آن نتیجه را جبران کنیم.

وی افزود: در فوتبال فقط نتیجه پیروزی نداریم، گاهش اوقات نتایج دیگری هم رقم می‌خورد، متاسفانه ما با بدشانسی‌های زیادی روبرو شدیم، مقابل پرسپولیس پنالتی ۱۰۰ درصد ما گرفته نشد، مقابل مشکی‌پوشان پنالتی ما را نگرفتند و دیروز هم گلی که دریافت کردیم صد درصد خطا بود. عملکرد بازیکنانم در بازی دیروز ستودنی بود و ما مستحق کسب ۳ امتیاز بودیم اما این اتفاق نیفتاد، طوری به حریف فشار آوردیم که آنها به طور کامل تسلیم شده بودند، الان هم در رده دوم جدول هستیم و تلاش می‌کنیم وضعیتمانن بهتر شود.

وی در ادامه یادآور شد: خیلی‌ها انتقاد می‌کردند که فولاد وقتی گل می‌زند به دفاع می‌رود و عقب‌نشینی می‌کند این مسئله در ما نیست، دست و پای حریف را کسی نبسته است، آنها هم در جریان بازی فشار می‌آورند و پیش می‌آیند، همین موضوع باعث می‌شود در دقایقی از بازی تیم عقب برود. سال قبل پرسپولیس با همین پیروزی‌های یک بر صفر خود توانست به مقام قهرمانی برسد. شما ببینید استقلال در دقیقه ۸۵ گل خورد در شرایطی که این تیم در ورزشگاه آزادی به مصاف سایپا می‌رفت و حمایت هوادارانش را داشت. پارس جنوبی مقابل صنعت نفت دقیقه ۸۷ گل دریافت کرد، آیا باید این مسئله را امری غیر طبیعی دانست، فوتبال همین است باید بپذیریم هر لحظه ممکن است نتیجه تغییر کند و ما باید تلاش کنیم که از این امر جلوگیری کنیم.

پورموسوی در مورد اینکه به نظر می‌رسد اشتباهات داوری علیه این تیم سریالی شده است، گفت: طی ۳ مسابقه از ۴ بازی نیم‌فصل دوم، از اشتباهات داوری متضرر شدیم، این در حالیست که در خیلی از مسابقات نیم‌فصل اول این اتفاقات افتاده است که می‌توانم آنها را بیان کنم، مقابل مشکی‌پوشان و گسترش فولاد هم در بازی رفت از داوری متضرر شدیم، امروز این اشتباهات بیشتر به ما لطمه می‌زند چرا که حساسیت بالای جدول بیشتر شده است. در این مدت هرچه داور جوان بوده برای قضاوت مسابقات ما در نظر گرفتند ما هم می‌گوییم باید جامعه داوری پوست بیاندازد اما چرا فقط این داوران باید در مسابقات ما قضاوت کنند؟ باشگاه فولاد، بازیکنان، هواداران و غیره تا یکجا صبر دارند، تا کجا باید این اشتباهات ادامه پیدا کند. چه ایرادی دارد که داوران با تجربه هم برای ما قضاوت کنند؟ در خیلی از صحنه‌های فوتبالی تجربه می‌تواند گره‌گشا باشد و تجربه به داور در تصمیم‌گیری کمک می‌کند.

وی افزود: من نمی‌گویم اشتباهات علیه ما سریالی شده اما چون باشگاه فولاد و پورموسوی اعتراضی نمی‌کنند باید این قضاوت‌ها به ضرر ما تمام شود؟ در برنامه‌هایی دیدند که داور در بازی‌ای یک اشتباه کرده و ۳ هفته بعد از انجام آن بازی دائم در آن برنامه می‌گفتند این تیم ۳ هفته قبل از داوری متضرر شده است اما متاسفانه در دیدارهای ما صحنه‌های داوری مهم را نشان نمی‌دهند. اگر در روز آخر با اختلاف یکی دو امتیاز به هدفمان نرسیم چه کسی جوابمان را می‌دهد.

سرمربی فولاد در مورد عملکرد خوب بیت‌سعید و اینکه به نظر می‌رسد او مشکلات نیم‌فصل اول را پشت سر گذاشته است گفت: چندین سال با بیت‌سعید کار کردم و با خصوصیات او آشنا هستم، بعد از حضور او در فولاد نمی‌خواستیم به او خیلی فشار بیاوریم، خداراشکر خیلی خوب به شرایط مناسب گذشته بازگشت و توانست از لحاظ روحی روانی به وضعیت خوبی برسد. مقابل پرسپولیس به او ۲۰ دقیقه بازی دادیم که بسیار خوب کار کرد. مقابل نفت از ابتدا به میدان رفت که ۲ گل به ثمر رساند، در بازی دیروز هم برای ما گلزنی کرد. فکر می‌کنم او از فشار مشکلات خارج شده است.

وی در مورد اینکه با وجود مخالف با جدایی احمد عبدالله زاده او در لیست ۱۸ نفره بازی با گسترش قرار نداشت و به تبریز نرفت و آیا بحث جدایی این بازیکن مطرح شده است، گفت: با عبدالله زاده چند بار صحبت کردم و او گفته در فولاد می‌مانم اما فردا به باشگاه رفته و درخواست رضایتنماه کرده است، او با آفری از یونان مواجه شده و یکی دو تیم دیگر هم او را می‌خواستند، من از این بازیکن گله‌مندم چرا که تمرکزش از دست رفته است، اینکه به یک بازیکن فشار بیاورند و او را هوایی کنند کار درستی نیست. بازیکنی که تمرکز نداشته باشد را نمی‌توانم استفاده کند. عبدالله زاده در صحبت با من می‌گوید ۱۰ سال در فولاد بودم و دوست ندارم تیم را ترک کنم اما فردا بعد از صحبت با چند مشاور خود نظرش عوض می‌شود و صبح راهی باشگاه شده و درخواست رضاییتنامه می‌کند. او در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود سرباز فولاد هستم، او باید در خدمت تیم باشد و با توجه به این صحبتی که انجام داده بود من به باشگاه نامه زدم و با این مسئله مخالفت کردم و گفتم عبدالله زاده باید بماند و او تا پایان فصل کنار ما خواهد بود.

پورموسوی در پایان، تصریح کرد: از هواداران درخواست می‌کنم برای بازی با پیکان به ورزشگاه بیایند. در این مدت باشگاه خیلی از بحث داوری متضرر شده و متاسفانه ما هم مثل سایر باشگاه‌ها بحث داوری را پیگیری نکردیم.  فولاد خوزستان جزو تیم‌های بزرگ و پرهوادار است و امیدوارم برای دیدارهای ما هم مثل سایر تیم‌های بزرگ دواران با تجربه بگذارند و همان نگاه را داشته باشند. 

 

نمایش موجودیت‌ها