date_range پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۲:۰۸:۰۸ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آزمایش دوپینگ قهرمان دوومیدانی ایران مثبت اعلام شد

آزمایش دوپینگ قهرمان دوومیدانی ایران مثبت اعلام شد
منبع خبر: جماران
دسته خبری: ورزش|دوومیدانی

با اعلام سازمان AIU (سازمان مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی دوومیدانی)، آزمایش دوپینگ حسین کیهانی، دونده ماده 3 هزار متر کشورمان که در مسابقات آسیایی 2018 اندونزی موفق به کسب مدال طلا شده بود، مثبت اعلام شده است.

به گزارش جی پلاس ، سایت خبری آسوشیتد‌پرس با اعلام این خبر مدعی شده، کیهانی از ماده ممنوعه «اِپو» استفاده کرده است و تمام فعالیت‌های او به حالیت تعلیق درآمده است و دونده کشورمان به احتمال فراوان با محرومیتی بیش از چهار ساله مواجه خواهد شد.

تمام تست‌های حسین کیهانی در بازی‌های آسیایی جاکارتا منفی است

به نقل از فدراسیون دوومیدانی، پس از انتشار خبر مثبت اعلام شدن تست دوپینگ حسین کیهانی قهرمان دوی ۳ هزار متر با مانع ایران، مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی اعلام کرد: نامه‌ای شب گذشته از فدراسیون جهانی دوومیدانی IAAF به دست ما رسید که بابت نمونه حسین کیهانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در قطر توضیحاتی را خواسته اند. تاکید می‌کنم این توضیح در خصوص نمونه دوپینگ حسین کیهانی در قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ در قطر بوده و تمامی تست‌های حسین کیهانی در مسابقات گذشته از جمله بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ منفی بوده است.

وی در ادامه افزود: حسین کیهانی تمامی تمرینات خود را در ارتفاع ۲۴۰۰ متری انجام داده و تمرین در آن ارتفاع با ترشح بیشتر یک ماده در بدن همراه می‌شود که این موضوع ایجاد شائبه کرده است. ما با تمام قدرت به این مساله پاسخ خواهیم داد. در اروپا تمرین در این ارتفاع و این مورد متداول نیست و فدراسیون قطعا در این رابطه توضیحاتی را ارائه می‌کند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در پایان گفت: با این وجود فدراسیون و کمیته پزشکی به دنبال شفافیت حداکثری و حمایت از قهرمان ۳ هزار با مانع ایران است. فدراسیون دوومیدانی ایران بعد از جلسه با حسین کیهانی تمامی اسناد و توضیحات را به فدراسیون جهانی ارسال خواهد کرد و در انتظار پاسخ خواهد ماند. این قول را می‌دهم که این موضوع با شفافیت تمام به اطلاع مردم و دوستداران ورزش برسد.

 

نمایش موجودیت‌ها