date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۳۷:۵۵ ب.ظ

اعلام آمادگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای راه‌اندازی بیمارستان سیار در منطقه زلزله‌زده غرب کشور

اعلام آمادگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای راه‌اندازی بیمارستان سیار در منطقه زلزله‌زده غرب کشور
منبع خبر: جماران
دسته خبری: جامعه|آیین

به گزارش سه شنبه شب ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی قم، ابوالفضل ایرانی خواه در جلسه کمیته مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: با حضور مسئولان و هماهنگی و حضور به موقع، منسجم و منظم دستگاه های مختلف در کنار دستگاه های درمانی و امدادی اورژانس و هلال احمر، همچون سپاه، بسیج و ارتش اقدامات در آن منطقه به خوبی در حال انجام است و ما نیز به نوبه خودمان اعلام آمادگی برای خدمات رسانی کرده ایم.
وی اضافه کرد: عوامل اورژانس 115 قم به موقع و در کمترین زمان ممکن با اتوبوس آمبولانس خود را به محل حادثه رساندند که جای تقدیر دارد و در صورت نیاز آماده اعزام نیروهای بیشتر هستیم.
ایرانی خواه از تشکیل تیم های واکنش سریع خبر داد و گفت: این تیم ها در مراکز درمانی استان تشکیل و در صورت لزوم به منطقه زلزله زده اعزام خواهد شد.
در ادامه این جلسه محمود پرهام سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز داشت: تمامی مراکز درمانی استان قم آماده خدمات رسانی به زلزله زدگان در صورت لزوم هستند و این آمادگی نیز اعلام شده است.
وی بیان داشت: همچنین اورژانس 115 استان قم نیز به سرعت به محل زلزله اعزام شد و اتوبوس آمبولانس با استقرار در محل اقدام به خدمات رسانی گسترده کرده است.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز داشت: خونگیری از مردم نیز روز گذشته به اندازه کافی انجام شده که سه برابر روزهای معلوم بوده است و ذخائر استان برای انتقال خون به مناطق زلزله زده تکمیل است.
پرهام تصریح کرد: در صورت لزوم و اعلام نیاز از سوی مسئولان، اقلام مورد نیاز دارویی و تجهیزات مصرفی و بهداشتی نیز تهیه شده که به کرمانشاه ارسال خواهد شد.

** مسئول روابط عمومی و بین الملل مسجد مقدس جمکران نیز در گفت وگویی اظهار داشت: آماده جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان غرب کشور هستیم
به گزارش ایرنا از مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام سیدمهدی هاشمی زاده از دریافت و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی به مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد و اظهار داشت: این مسجد مقدس به عنوان پایگاهی فرهنگی، معنوی و اجتماعی مایحتاج زلزله زدگان را تا پنجشنبه شب دریافت و به آن مناطق ارسال می کند.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در زمینه یاری رساندن به زلزله زدگان منطقه غرب کشور، گفت: با توجه به این تاکید رهبر معظم انقلاب تصمیم گرفته شد تا از ظرفیت عظیم این مسجد مقدس استفاده کنیم.
مسئول روابط عمومی و بین الملل مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: این کمک ها شامل مایحتاج اساسی زلزله زدگان است؛ تمامی این اقلام نو و استفاده نشده خواهد بود که پس از جمع آوری، در اماکن خاص تجمیع شده و آماده ارسال می شود.
وی یادآور شد: زمان ارسال کمک های مردمی به منطقه غرب کشور، پنجشنبه هفته جاری و بعد از مراسم پرفیض دعای کمیل خواهد بود.
هاشمی زاده گفت: مسجد مقدس جمکران این آمادگی را دارد تا در صورت نیاز از خادمان افتخاری و نیروهای متخصص خود برای کمک رسانی و امداد و نجات به مناطق زلزله زده در غرب کشور اعزام کند.
زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 یکشنبه 21 آبان با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 33.9 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
طبق آخرین گزارش های رسمی اعلام شده در پی حادثه مزبور، 432 کشته و 7817 مصدوم شدند.
8138/ 6133/ تنظیم کننده: فرزانه پیری **انتشار- جعفرمسلمی
نمایش موجودیت‌ها