date_range شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۱۱:۱۳:۳۷ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رقابت‌های کشتی آزاد جوانان جام قهرمانی ترکیه؛ اشکیور و شیخ اعظمی به مدال برنز دست یافتند

رقابت‌های کشتی آزاد جوانان جام قهرمانی ترکیه؛ اشکیور و شیخ اعظمی به مدال برنز دست یافتند
منبع خبر: جماران
دسته خبری: ورزش|کشتی

علی اشکیور و عبداله شیخ اعظمی به مدال برنز مسابقات سه وزن دوم رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمان ترکیه دست یافتند.

به گزارش جی پلاس، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه امروز با برگزاری رقابت‌های مقدماتی سه وزن آخر و همچنین مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال سه وزن دوم پیگیری شد که علی اشکیور و عبداله شیخ اعظمی در اوزان 65 و 79 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

علی‌رضا رکابی کشتی‌گیر کشورمان که در فینال وزن 97 کیلوگرم حضور داشت، با نتیجه 15 بر 15 مغلوب حریف ترک خود شد. در ادامه با توجه به اینکه مربیان ما به ناداوری‌های صورت گرفته در این دیدار اعتراض کرده بودند، داوران رکابی را دیسکالیفه کردند.

همچنین در مسابقات مقدماتی سه وزن پایانی امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم راهی دیدار فینال شد، عرفان جعفریان در وزن 57 کیلوگرم به دیدار رده‌بندی رفت و سجاد حبیبی در وزن 86 کیلوگرم به گروه بازنده‌ها راه یافت.

نتایج سه نماینده کشورمان در مسابقات سه وزن دوم به شرح زیر است:
در وزن 65 کیلوگرم علی اشکیور در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف قزاقستانی گذشت وی در دور دوم مقابل کشتی‌گیری از جمهوری آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، اشکیور به گروه بازنده‌ها رفت و با شکست حریف خود به دیدار رده بندی راه یافت. اشکیور در این دیدار مقابل حریف قزاقستانی خود به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 79 کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی در دیدار نخست مغلوب حریف آذربایجانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی در گروه شانس مجدد مقابل حریف خود به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد. شیخ اعظمی در این دیدار نیز مقابل کشتی‌گیر ترکیه‌ای به پیروزی دست یافت و به مدال برنز رسید.  در همین وزن علی شکوری مقابل حریفی از کشور ترکیه با نتیجه 8 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی‌گیر ترک در دورهای بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن 97 کیلوگرم علیرضا رکابی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر کشتی‌گیر جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت وی در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد نماینده گرجستان گذشت و در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 4 بر یک حریف ترک خود را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. رکابی در دیدار پایانی مقابل حریف ترک خود با نتیجه 15 بر 15 مغلوب شد و با توجه به اعتراضی که به داوری این مسابقات شد، داوران رکابی را دیسکالیفه کردند.

نتایج رقابت های مقدماتی سه وزن پایانی به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم عرفان جعفریان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل حریف ترکیه‌ای با نتیجه 12 بر 2 پیروز شد اما در کشتی سوم مقابل حریف خود شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. در همین وزن پوریا ترکمان در دور نخست با نتیجه 6 بر 5 مقابل نماینده کشور میزبان مغلوب شد و با توجه به شکست  این کشتی‌گیر ترک در دور بعد، ترکمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن 86 کیلوگرم سجاد حبیبی در دور نخست مقابل حریف گرجستانی ضربه فنی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت.
در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم از سد حریف خود گذشت و راهی دیدار نیمه نهایی شد وی در این دیدار نیز با نتیجه 10 بر صفر مقابل حریفش به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.

در مسابقات چهار وزن نخست این رقابت‌ها نیز محمدصادق فیروزپور و علیرضا عبداللهی به مدال طلای اوزان 70 و 92 کیلوگرم دست یافتند.

مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال سه وزن پایانی، فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود.

 

نمایش موجودیت‌ها