date_range دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۸:۵۰:۰۴ ب.ظ

واکنش روسیه به اعزام نظامیان آمریکایی به خاورمیانه

واکنش روسیه به اعزام نظامیان آمریکایی به خاورمیانه
منبع خبر: جماران

وزیر خارجه روسیه گفت: در ارتباط با تصمیم ترامپ برای اعزام هزار و 500 نیرو فراتر از آنچه که در حال حاضر در خاورمیانه و شمال آفریقا مستقر هستند، همانطور که می‌دانید، افزایش حضور نظامی، ریسک تنش در منطقه را نیز افزایش می‌دهد.

به گزارش جماران؛ وزیر امور خارجه روسیه امروز در سخنانی از اعزام نظامیان آمریکایی به منطقه انتقاد کرد.

به نقل از روسیا الیوم، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه از تصمیم دولت آمریکا برای اعزام صدها نظامی به خاورمیانه به بهانه مقابله با «تهدید ایران»، انتقاد کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته اعلام کرد این کشور برای ایجاد «بازدارندگی» در برابر ایران و با اهداف دفاعی، حدود هزار و ۵۰۰ نیروی نظامی به منطقه اعزام می‌کند.

لاوروف که در مسکو در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت: «در ارتباط با تصمیم رئیس‌جمهور ترامپ برای اعزام هزار و ۵۰۰ نیرو فراتر از آنچه که در حال حاضر در خاورمیانه و شمال آفریقا مستقر هستند، همانطور که می‌دانید، افزایش حضور نظامی، ریسک تنش در منطقه را نیز افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه امیدوار است ترامپ به کسانی گوش دهد که درگیری نظامی را بیهوده می‌دانند، گفت: دستکم دلایلی وجود دارد که نسبت به این موضوع امیدوار باشیم. امروز همه اعضای رهبری آمریکا سودای اقدامات جنگجویانه ندارند.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها