date_range جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۴۲:۱۷ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

فقط 30 درصد مردان برای سلامت خود به پزشکان مراجعه می‌کنند

فقط 30 درصد مردان برای سلامت خود به پزشکان مراجعه می‌کنند
منبع خبر: جماران

شیرین بخشی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از 70 درصد مراجعات به مراکز بهداشتی، درمانی و مطب‌ها در بخش مراقبت‌های پزشکی و غربالگری سلامت مربوط به بانوان است.
سرپرست کارشناسان مسئول سلامت جمعیت، خانواده و مدارس مرکز بهداشت زنجان، گفت: نباید احساس قوی و سالم بودن، باعث شود یک فرد از سلامت خود غافل شده و نکات ایمنی سلامت بدن را نادیده بگیرد.
بخشی با تبیین اهمیت سلامت مردان، گفت: نامگذاری یک هفته با موضوع سلامت مردان بیشتر به منظور برانگیختن حساسیت قشر مردان جامعه نسبت به سلامت خود است.
وی تصریح کرد: در واقع ارتقای سلامت بیشترین نیروی کار در کشور و توسعه آن وابسته به سلامت مردان خواهد بود.
بخشی تاکید کرد: تمرکز بر سلامت مردان باعث بهبود روابط و برجسته ساختن نقش مثبت یک مرد سالم در جامعه خواهد بود.
وی افزود: خطرهای محیطی، استرس های شغلی و عادت های نادرست برخی از جمله اعتیاد و مصرف الکل در زندگی و مراجعه کمتر مردان به پزشک باعث می شود تا سلامت مردان بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.
سرپرست کارشناسان مسئول سلامت جمعیت، خانواده و مدارس مرکز بهداشت زنجان، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت و شیوع کم تحرکی در جامعه و تاثیر آن بر کلیه ابعاد سلامت از قبیل بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها شعار 'ورزش، کلید طلایی سلامت مردان' تعیین شده است.
بخشی تاکید کرد: افرادی که تحرک بدنی مناسبی دارند، شادی و نشاط بیشتری هم خواهند داشت و از نظر روانی نیز شرایط بهتری نسبت به سایر افراد جامعه دارند.
به گزارش ایرنا، هفته سلامت مردان از اول اسفند به مدت یک هفته در کشور نامگذاری شده و اقداماتی از سمت وزارت بهداشت در جهت افزایش آگاهی جامعه انجام می دهد.
آمارهای رسمی و غیر رسمی نشان از کم تحرکی، ورزش نکردن و چاقی مشکل جهانی است و در کشور ایران نیز این معضل به خصوص در چند سال اخیر بیشتر شده است.
تعداد زیادی از کودکان نسبت به سال های گذشته چاق تر شده اند و به همین دلیل آمار چاقی در کشور بالاتر رفته است.
براساس نظر سازمان جهانی بهداشت، ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط برای حداقل پنج بار در هفته و یا ۲۵ دقیقه فعالیت شدید حداقل ۳ بار در هفته، برای بزرگسالان توصیه می شود.
البته هرچه میزان فعالیت بیشتر باشد اثرات مفید آن بر قلب و عروق بیشترخواهد بود.
3216/8068
انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها