date_range سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۲۶:۰۱ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

10 میلیارد ریال اعتبار به جاده نهبندان - شهداد اختصاص یافت

10 میلیارد ریال اعتبار به جاده نهبندان - شهداد اختصاص یافت
منبع خبر: جماران

به گزارش ایرنا ماشاءالله کریمان خراسانی روز سه شنبه در دهگردشی از روستاهای «چهار فرسخ، علی رئیس و بیچند» نهبندان که با حضور نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس و جمعی از مسئولان برگزار شد افزود: با تعریض پنج کیلومتر ابتدای محور نهبندان - شهداد امکان تردد اتوبوس ها بین شهری از این محور فراهم می شود.
وی با توجه به خشکسالی های اخیر بیکاری را یکی از مشکلات روستاییان ذکر کرد و گفت: روستاییان می توانند از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در راستای ایجاد اشتغال استفاده کنند.
فرماندار نهبندان اظهار داشت: امسال 114 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به خراسان جنوبی اختصاص یافته است که از این مقدار 8.6 درصد یعنی 9 میلیارد و 800 میلیون تومان سهم نهبندان بود و با تلاش های صورت گرفته بیش از 13 میلیارد ریال تسهیلات را تاکنون جذب کردیم.
وی گفت: ساختمان کتابخانه روستای چهارفرسخ تکمیل شده که این کتابخانه در هفته کتاب راه اندازی و افتتاح می شود.
کریمان خراسانی در پاسخ به درخواست روستاییان مبنی بر گازرسانی به روستاها گفت: مطالعات گازرسانی به 97 روستای پرجمعیت شهرستان نهبندان توسط شرکت گاز در دست انجام است.
وی بیان کرد: در دهگردشی ها درخواست علوفه یارانه ای برای دام یکی از درخواست های روستاییان است که اختصاص سهمیه بیشتر علوفه یارانه ای و مدت دار به شهرستان از مرکز استان پیگیری می شود.
کمبود آب، افزایش علوفه یارانه ای، تکمیل طرح هادی روستایی و تعریض راه روستایی از مهمترین مشکلات و درخواست های روستاییان در این دهگردشی بود.
نهبندان با 26 هزار کیلومترمربع مساحت دومین شهرستان از نظر وسعت در استان بعد از طبس؛ از شمال و غرب به شهرستان بیرجند، از جنوب به استان های سیستان و بلوچستان و کرمان و از شرق به افغانستان و شهرستان زابل محدود می شود.
مرکز این شهرستان در 200 کیلومتری شهر بیرجند مرکز استان است.
7556*3028
انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها