date_range جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۸:۱۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

قالیباف: جنگ اقتصادی نقشه دشمن برای کمرنگ کردن اعتقادات است

قالیباف: جنگ اقتصادی نقشه دشمن برای کمرنگ کردن اعتقادات است
منبع خبر: جماران
دسته خبری: سیاست|آیین

عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: عرصه امروز ما سخت‌تراز دهه 60 نیست و باید همان مسیری که در پیروزی و تثبیت انقلاب و دفاع مقدس داشتیم و با همان مجاهدت مسیر پیش‌رورا طی کنیم.

به گزارش جماران؛ عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: جنگ اقتصادی و روانی نقشه دشمن برای کمرنگ کردن اعتقادات و باورهای مردم نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی است.

محمد باقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در سومین سالگرد شهید مدافع حرم سرلشگر حسین همدانی در حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان افزود: دشمن در آن میدان‌ها نتوانست کاری از پیش ببرد اکنون جنگ اقتصادی و روانی را آغاز کرده و به دنبال ایجاد فشارهای مضاعف داخلی است.

وی با بیان اینکه یکی از اشکالات ما در این زمینه، خارج کردن مردم از عرصه اقتصاد است اضافه کرد: همانگونه که مردم و به ویژه جوانان جنگ را اداره کردند اکنون نیز باید با دادن فرصت به آنها دست به دست هم سختی مسیر را هموار کنیم.

عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: عرصه امروز ما سخت‌تر از دهه 60 نیست و باید همان مسیری که در پیروزی و تثبیت انقلاب و دفاع مقدس داشتیم و با همان مجاهدت مسیر پیش رو را طی کنیم.

قالیباف افزود: امروز دولت اختیارات کامل دارد و رهبر معظم انقلاب نیز اختیارات لازم را به سران قوا دادند و همه ما موظفیم به دولت کمک کنیم.

عضو تشخیص مصلحت نظام در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حسین همدانی گفت: فرهنگی که این بزرگوار از خود به جای گذاشت در حقیقت فرهنگ یک مجاهد در راه خدا و یک مجاهد بر اساس فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) بود.

قالیباف با بیان اینکه امام خمینی (ره) جز برای رضای خدا سخنی به زبان نیاورد، گفت: هدف از برگزاری این آیین ها این است که بدانیم زیر سایه نام این شهدا هستیم و باید مسیر این شهیدان و انقلاب را به خوبی بشناسیم چرا که همین شهید همدانی ها چراغ راه ما هستند.

وی ادامه داد: جمع قابل توجهی از مردم استان با این شهید زندگی کرده و با وی هم سنگر و همرزم بوده اند.

وی اظهار داشت: در این سه دهه ای که با شهید همدانی آشنا بودم چه از دوران دفاع مقدس و یا بعد از آن این بود که از پیش از انقلاب و برای این مردم و کشور ایران اسلامی صادقانه و مخلصانه و بی نام نشان زحمت کشید و لحظه ای آرام و قرار نداشت.

قالیباف خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی های شهید همدانی این بود که همواره خود را وظیفه مند می دانست حتی هنگامی که مسئولیتی نداشت از ارتباط با مردم غافل نبود.

عضو تشخیص مصلحت نظام افزود: شهید همدانی انسانی بسیار با عطوفت و مهربانی بود و در همه مورد گذشت داشت حتی در مواقع حساس جنگ روحیه مقاومت، تلاش و شجاعتش را هرگز فراموش نمی کنم.

قالیباف خاطر نشان کرد: در ابتدا دهه 70 صحبت از این بود که چرا جنگ را بعد از فتح خرمشهر ادامه دادید،اگر این جنک ادامه پیدا نمی کرد خیلی بهتر بود.

این رزمنده دفاع مقدس گفت: روزهای سخت و دشواری را سپری کردیم و حتی در روزهای پایان دفاع مقدس و بعد از آن به ما می گفتند چرا نبرد می کردید اما امروز با افتخار می گوییم دستاوردهای شهدای ما نشانه مبارزه، گام برداشتن در راه خدا و معتقد به سنت های الهی بود که موجب شد امنیت در کشور برقرار باشد.

قالیباف اضافه کرد: برخی از ما تا زمانی که مسئولیتی داریم منافعی را دنبال می‌کنیم اما شهید همدانی چه در مسئولیت یا خارج از آن فقط ادای تکلیف کرد.

وی با بیان اینکه در عین این استقامت و توان، شهید همدانی مظلومیت خاصی نیز داشت افزود: روحیه جوانمردانه و جذب افراد از ویژگی های شخصیتی وی بود .

عضو تشخیص مصلحت نظام با بیان این که چنین روحیه از عزیز و سردار و مرد بزرگی چون شهید همدانی انتظار می‌رفت گفت: این مجاهد بزرگ هرگاه احساس می‌کرد می‌تواند به مردم خدمت کند از آبروی خود هم مایه می‌گذاشت.

قالیباف خاطرنشان کرد: کسی که اینگونه بی‌نام و نشان کار انجام دهد و دیده شدن برایش مهم نباشد نه در همدان بلکه در سطح ملی و در بین امت اسلامی می‌درخشد.

وی هدف دشمن را برای حضور در مرزهای ایران اسلامی از بین بردن نظام اسلامی دانست و گفت: امروز به برکت جانفشانی شهدا عظمت ایران اسلامی و احیای مجدد اسلام و روحیه ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی از شبه قاره هند تا مدیترانه گسترش پیدا کرده است.

قالیباف ادامه داد: اگر امروز مردم یمن و فلسطین اینگونه مبارزه می‌کنند و رژیم صهیونیستی خود را در اوج ضعف می‌بیند به برکت فرهنگ اهل بیت (ع) ، زحمات شهدا ،آزادگان و ملت است.

گفتنی است؛ در این آیین از سه مستند «مثل پروانه» و مجموعه پویانمایی «شهید حسین همدانی» رونمایی شد.

استان دارالمجاهدین همدان علاوه بر نقش آفرینی در دوران طلایی دفاع مقدس و تقدیم نزدیک به هشت هزار شهید گلگون کفن، 13 شهید مدافع حرم از جمله شهید همدانی، شهید صانعی، شهید فانوسی، شهید کرمی، شهید شاملو، شهید ابراهیم خانی، شهید قاضی خانی، شهید زارع الوانی، شهید مصطفوی، شهید معزغلامی، شهید بشیری و شهید ترابی کمال را تقدیم اسلام کرده است.

سردار سرلشکر پاسدار حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مهرماه سال 94 در حین انجام ماموریت های مستشاری در حومه شهر حلب به شهادت رسید.

پیکر شهید همدانی به علت علاقه وی به مرحوم آیت الله موسوی امام جمعه سابق همدان در زادگاهش تشییع و در جوار قبر این بزرگوار به خاک سپرده شد.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها