date_range دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۲۸:۵۳ ب.ظ

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان؛ 15 میلیارد تومان به ایتام و نیازمندان پرداخت شد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان؛ 15 میلیارد تومان به ایتام و نیازمندان پرداخت شد
منبع خبر: خبرگزاری موج

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان گفت: از طریق طرح اکرام ایتام در 12 ماهه سال 96، مبلغ 15 میلیارد تومان کمک‌های حامیان به ایتام و کودکان نیازمند پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، جلیل تراهی،  با اشاره به نقش خیرین اظهار داشت: در سال 1396 باهمت و عنایت خیران و حامیان گرامی خدمات ارزشمندی به ایتام و کودکان نیازمندان ارائه‌شده است و سفره این خانوارها با همراهی خوب نیکوکاران متبرک گردیده است.

 وی طرح اکرام را مسیر ارتباطی و تعاملی موفقی بین خیران و ایتام اعلام کرد و افزود: از طریق طرح اکرام ایتام در 12 ماهه سال 96، مبلغ 15 میلیارد تومان کمک‌های حامیان به ایتام و کودکان نیازمند پرداخت‌شده است که مبلغ 11 میلیارد تومان به‌صورت نقد و سه میلیارد و 500 میلیون تومان به‌صورت کالا و 500 میلیون تومان هم به‌صورت ارائه خدمات بوده است.

 این مقام مسئول اظهار داشت: با این کمک‌ها بخشی از مسائل حاد و فوریتی ایتام و خانوارها تحت حمایت مرتفع می‌شود و چنانچه در سال آینده بتوانیم مشارکت بیشتری از سوی خیران و حامیان داشته باشیم دغدغه خانوارهای ایتام کمتر خواهد شد.

تراهی در ادامه افزود: هم‌اکنون 27 هزار و 260 نفر حامی در طرح اکرام ایتام و محسنین با این نهاد همکاری دارند که 21 هزار و 66 نفر حامی ایتام و شش هزار و 194 نفر حامی فرزندان غیر یتیم (محسنین) نیازمند هستند.

حامیان می‌توانند بهترین تبلیغ‌کننده طرح اکرام و ایتام باشند

 وی با بیان اینکه حامیان نیکوکار کمک‌های خوبی به ایتام و نیازمندان ارائه نموده‌اند خاطر نشان کرد: این حامیان می‌توانند بهترین تبلیغ‌کننده طرح اکرام و ایتام باشند و در همین راستا درخواست نمودند آن ها با استفاده از اعتبار و نفوذی که در جامعه دارند، طرح اکرام را به هم‌وطنان نیکوکار معرفی نمایند، بدیهی است اگر هر حامی یک نفر را به جمع حامیان اکرام ایتام اضافه نمایند، در سال آینده آمار حامیان طرح اکرام دو برابر خواهد شد.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان در خصوص نحوه مشارکت حامیان در طرح اکرام گفت: مردم نیکوکار می‌توانند با ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 3000333376 آمادگی خود را جهت ثبت‌نام در طرح اکرام اعلام نمایند. قابل‌ذکر است در استان هرمزگان 7250 یتیم از خدمات کمیته امداد و حامیان سخاوتمند بهره‌مند هستند.

نمایش موجودیت‌ها