date_range چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۵۰:۰۰ ق.ظ

قیمت مرغ از نیمه دوم فروردین کاهش می‌یابد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به جوجه‌ریزی مرغ در کشور، تامین نهاده‌های مورد نیاز مرغداران و کاهش قیمت جوجه یک روزه، پیش‌بینی کرد قیمت مرغ پس از نیمه اول فروردین به تدریج کاهش پیدا کند.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، سیدمجید موسوی گفت: در جهت رفاه حال شهروندان محترم استان البرز، با هماهنگی انجام شده با تعاونی مرغداران، روزانه 25 تن مرغ گرم به قیمت مصوب 11 هزار و 500 تومان در سطح میادین میوه و تره بار و همچنین شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.

وی افزود: توزیع مرغ منجمد با قیمت مصوب 10 هزار و 500 تومان همدر سطح میادین و همچنین گروه‌های هدف و کارکنان دولت در حال اجراست.

موسوی خاطرنشان کرد:   با توجه به میزان جوجه‌ریزی انجام شده در سطح کشور و همچنین تمهیدات لازم در جهت تامین نهاده مورد نیاز مرغداران و کاهش قیمت جوجه یک روزه پیش بینی می شود که قیمت مرغ به تدریج از نیمه فروردین کاهش یابد.

موسوی بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت شکر میزان 5800 تن شکر در حال توزیع است که 3000 تن آن برای مصارف صنایع با مصرف شکر نظیر شکلات و مربا و ... و 2800 تن جهت مصارف خانوار و صنوف شیرینی و... با قیمت 3400 تومان برای مصرف کننده فراهم گردیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اظهار کرد: هیچگونه کمبود شکر در کشور وجود ندارد و تمام نیاز اصناف و شهروندان قابل تامین است بنابراین هرگونه گرانفروشی توسط تعزیرات حکومتی و بازرسی اصناف و صنعت و معدن قابل برخورد است.

وی در خصوص تامین میوه شب عید نیزگفت: در سال جاری1800 تن پرتقال از انواع تامسون و والنسیا و همچنین 900 تن سیب از جنس مرغوب تامین گردیده که این میزان نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش داشته و امیدواریم که کمبودی وجود نداشته باشد.

موسوی افزود:   قیمت مصوب این اقلام برای مصرف کننده شامل   سیب 5800 تومان، پرتقال تامسون شمال 3800 تومان و والنسیای جنوب 4800 تومان تامین شده که در هر جعبه 600 گرم وزن جعبه باید کسر گردد، لذا خالص فروش مدنظر است و وزن جعبه محسوب نمی‌شود.

وی ادامه داد: توزیع از 25 اسفند شروع شده و 80 درصد آن قبل از نوروز توزیع می‌گردد و برای بعد از عید هم تا هر هنگام که ستاد تنظیم بازار تشخیص دهد توزیع ادامه خواهد داشت.

موسوی اظهار داشت: تعداد غرف عرضه حدود 90 غرفه در سطح شهرستان کرج و فردیس و 60 غرفه در سایر شهرستان‌ها پیش بینی شده که مجموعاً 150 غرفه عهده دار توزیع میوه شب عید خواهند بود.


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها