date_range یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

جاده مخصوص حتی یک نمازخانه بین‌راهی هم ندارد

رییس ستاد اقامه نماز البرز از برگزاری اجلاس استانی نماز در آذرماه امسال خبر داد.

حجت الاسلام سید علی اکبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در محورهای مواصلاتی استان در مجموع با کمبود نمازخانه و مساجد بین راهی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در جاده مخصوص تهران - کرج حتی یک نمارخانه بین راهی هم وجود ندارد و مسافران این مسیر غالباً از خواندن نماز اول وقت باز می‌مانند.

وی افزود: براین اساس با تخصیص اعتباری بنا شده دو نمازخانه بین راهی در این مسیر ساخته شود و به زودی عملیات احداث آنها آغاز می‌شود.

وی توضیح داد: به جز این باید فکری به حال جاده جدیدی که در طالقان در حال احداث است هم شود چون این مسیر به دلیل گردشگرپذیر بودن به امکانات و زیرساخت‌هایی چون سرویس بهداشتی و نمازخانه و ... نیز نیاز دارد.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برگزاری اجلاس استانی نماز در سال جاری اشاره کرد و گفت: این اجلاس آذرماه با معرفی و تجلیل از دستگاه‌های برتر در حوزه نماز برگزار می‌شود.

حجت الاسلا موسوی ابراز کرد: هر چند برخی تصور می‌کنند برگزاری چنین برنامه‌هایی در شرایط فعلی لزومی ندارد ولی واقعیت این است نباید اجازه دهیم در شرایط بحرانی امروز اعتقادات مردم تضعیف شود چون در این صورت مشکلات چند برابر خواهد شد.

رییس ستاد اقامه نماز استان گفت: در حال حاضر در تمامی ادارات کل استان نمازخانه ایجاد شده و نماز ظهر به جماعت برگزار می‌شود.

وی ابراز کرد: باید شرایطی فراهم شود که در این اتفاق در تمامی ادارات شهرستانی، مدارس و سایر مکان‌های پرتردد اتفاق بیفتد تا مردم از اهمیت اقامه نماز اول وقت غافل نشوند.

 


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها