date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۴۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

وضعیت مصدومان توفان شب گذشته مهران مناسب است

وضعیت مصدومان توفان شب گذشته مهران مناسب است
منبع خبر: مانا سپهر
دسته خبری: جامعه|آیین

ایلام - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: حال عمومی تمامی مصدومان توفان شب گذشته مهران و دیگر شهرستان‌های استان مناسب است و هیچکدام از آنها وضعیت وخیمی ندارند.

دکتر کریم همتی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: شب گذشته در مجموع ۵۰ نفر مصدوم شدند که ۱۵ نفر از آنها از نیروهای نظامی و انتظامی هستند و بیشترین مصدومیت آنها شکستگی و جراحت جزیی است.
وی یادآور شد: بیشتر مصدومان در بیمارستان امام حسین(ع) مهران مورد مداوا قرار گرفتند و تنها ۱۰ نفر برای دریافت درمان های تخصصی تر به بیمارستان امام خمینی(ره) شهر ایلام اعزام شدند ضمن اینکه پنج نفر نیز شخصا به این بیمارستان مراجعه کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: بیشتر مصدومان به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده اند و مابقی نیز در ۲ بیمارستان امام حسین(ع) مهران و امام خمینی(ره) ایلام پس از مداوا و دریافت خدمات تخصصی، مرخص خواهند شد.
دکتر همتی افزود: شب گذشته در نخستین دقایق وقوع طوفان در مهران، آمبولانس های دانشگاه وارد صحنه شده و مصدومان در کمترین زمان به مراکز درمانی انتقال داده شدند.
وی تاکید کرد: امکانات درمانی مستقر شده در مرز مهران در اثر طوفان و بارندگی شب گذشته دچار خسارت و آسیب نشد و امکانات درمانی به اندازه لازم در مرز مهران مستقر شده و هیچگونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، در پی بروز توفان شب گذشته در شهر مرزی مهران یک نفر کشته شد.
بدلیل وقوع طوفان در مهران، شب گذشته مسیرهای منتهی به مرز مهران برای ساعاتی مسدود شد و زائرانی که در حال حرکت به این شهرستان بودند در دیگر مناطق استان اسکان اضطراری داده شدند.
یک هزار و ۲۰۰ پرسنل بهداشتی درمانی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی در ایام اربعین در مسیر تردد زائران در این استان و مرز مهران مستقر شده است.
همچنین ۱۱ بیمارستان شامل ۹ بیمارستان دانشگاه و ۲ بیمارستان صحرایی دانشگاه و ارتش در این استان در ایام اربعین با تمام تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز در آماده باش کامل هستند.
پنج دستگاه بالگرد، ۱۵۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰ دستگاه موتورلانس در این ایام در مسیر تردد زائران اربعین حسینی مستقر شده است.
از ابتدای ماه صفر تاکنون نزدیک به یک میلیون و ۴۶۰ هزار تردد خودرو در راه ارتباطی ایلام – مهران ثبت شده است.
این میزان تردد در سطح جاده های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با یک میلیون و ۳۸۰ هزار ۱۰ درصد افزایش یافته است./ایرنا

نمایش موجودیت‌ها