date_range یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۱۴:۴۲ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

556 کشته و زخمی تازه‌ترین آمار قربانیان انفجارهای سریلانکا

556 کشته و زخمی تازه‌ترین آمار قربانیان انفجارهای سریلانکا
منبع خبر: مانا سپهر

تهران - تازه‌ترین گزارش‌های دریافتی از رسانه‌های مختلف حاکی از آن است که شمار کشته‌ها و زخمی‌های انفجارهای روز یکشنبه سریلانکا از 556 تن گذشت. این انفجارها در چند کلیسا و هتل در کلمبو پایتخت تجاری سریلانکا و دیگر شهرهای این کشور روی داد.

این شش انفجار همزمان دست کم تاکنون ۱۵۶ تن کشته و بیش از ۴۰۰ زخمی برجای گذاشته است.
نشریه تایمز آف ایندیا هند نوشت که انفجارها در کلیساهای’سنت آنتونیو’ و ‘کاتوواپیتیا’ و یک کلیسای دیگر در کلمبو پایتخت این کشور حاشیه اقیانوس هند در جنوب آسیا، هنگام برگزاری مراسم عید پاک مسیحیان رخ داده است.
گزارش پلیس سریلانکا همچنین حاکی از وقوع انفجارهایی در هتل های مجلل ‘شانگریلا’، ‘کینگزبری’ و یک هتل دیگر در پایتخت این کشور است.
طبق اظهارات مقامات پلیس وبیمارستانی سریلانکا، ۳۵ نفر از این افراد کشته شده خارجی بودند وهنوز هیچ گروه و یا فردی مسئولیت آن را برعهده نگرفته است.
همچنین رانیل ویکرمسینگه نخست وزیر سریلانکا خواستار تشکیل نشست اضطراری شورای امنیت ملی این کشور برای بررسی حملات بامداد یکشنبه در این کشور شد.
پلیس سریلانکا نیز اعلام کرد که قبلا در باره احتمال وقوع حملات تروریستی انتحاری هشدار داده است.
تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی، نشان دهنده برهم خوردن تجمع مردم در هنگام برگزاری مراسم عید پاک و تخریب قسمت هایی از این کلیساهاست.
هنوز مقام های رسمی یا پلیس درباره تروریستی بودن این حملات اظهارنظری نکرده اند وگروه و یا فردی نیز مسئولیت آنها را به عهده نگرفته است.
در همین حال رسانه ها از وقوع هفتمین و هشتمین انفجار در حومه کلمبو پایتخت تجاری سریلانکا خبر دادند.
به نوشته رسانه ها هفتمین انفجار در هتلی در نزدیکی یک باغ وحش روی داده که دو کشته برجای گذاشته است. هنوز خبری از تلفات احتمالی هشتمین انفجار مخابره نشده است.
در همین حال دولت سریلانکا به دنبال وقوع این هشت انفجار در کلمبو پایتخت تجاری و دیگر شهرهای این کشور، مقررات منع آمد و شد شبانه اعلام کرد و شبکه های اجتماعی در این کشور مسدود شدند.
بر این اساس رفت وآمد شهروندان از ساعت ۱۸ یکشنبه به وقت محلی به مدت ۱۲ ساعت ممنوع خواهد بود.
همچنین اعلام شده که مسافران زودتر از موعد در برخی فرودگاهها به سبب مسایل امنیتی حاضر شوند.
مقامات کشورها و نهادهای مختلف از جمله اتحادیه اروپا، انگلیس، ایران، پاکستان، امارات، هند، ترکیه و روسیه این حملات را محکوم و با مردم و دولت سریلانکا ابراز همدردی کردند./ایرنا

نمایش موجودیت‌ها