date_range پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۰:۰۰ ب.ظ

امام جمعه اهر: ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی برای ترویج انقلابی‌گری در دانشگاه‌ها ضروریست

امام جمعه اهر ایجاد کرسی های آزاد اندیشی برای ترویج انقلابی گری در دانشگاه ها ضروری عنوان کرد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام جواد حاجی زاده در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی را در تحقق و ترویج گفتمان انقلابی و انقلابی گری بسیار مهم و تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: انتظار داریم دانشگاه ها با راه اندازی این کرسی ها ضمن ارتقاء آگاهی های دانشجویان و پاسخ به شبهات و نکته نظرات دانشجویان اهتمام لازم صورت گیرد. 

وی بصیرت و سطح اگاهی های سیاسی در دانشجویان را یک ضرورت برشمرد و گفت: دانشجو با سایر افراد جامعه فرق دارد و باید این قشر با تحلیل سیاسی و اعلام موضع اگاهانه مطالبه عدالت و میدانداری منطقی کند. 

این کارشناس ارشد مسائل فرهنگی - اجتماعی و دینی دانشجویان را قشر فاخر، فعال و پویا برشمرد که به فرمایش مقام معظم رهبری افسران جنگ نرم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان هستند و دانشجویان باید قلم به دست و با راهکارهای علمی و فرهنگی به سلاح قلم و اندیشه جلوی توطئه های دشمنان نظام و انقلاب را بگیرند. 

وی تاکید کرد: مراکز دانشگاهی ما مراکز تعلیم و تربیت و علم و فرهنگ هستند و به همین خاطر است که دانشگاه های ما را با دیگر مراکز علمی دنیا متمایز کرده است و امروز افتخار می کنیم که در دانشگاه های ما علم آموزی همراه با تعهد و تقوی است در حالی که در جوامع دیگر، فقط جنبه علمی مد نظر است و  به برکت حضور جوانان انقلابی در دانشگاهها با تحصیل علم و دانش و لحاظ تعهد و تخصص به جایگاه های علمی والاتری نائل شده ایم. 

حاجی زاده یادآور شد: انتظار داریم بیش از پیش به مسائل معنوی و دینی در کنار مسائل علمی و پژوهشی در مراکز دانشگاهی و حوزوی توجه ویژه شود.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها