date_range پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۱:۱۱:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تحقیقات نشان می‌دهد؛ دود سیگار سبب افزایش مقاومت باکتری‌های بیماری‌زا می‌شود

تحقیقات نشان می‌دهد؛ دود سیگار سبب افزایش مقاومت باکتری‌های بیماری‌زا می‌شود
منبع خبر: سلامت‌نیوز

: مطالعات محققان نشان می‌دهد که دود سیگار سبب مقاوم‌تر شدن باکتری‌ها در برابر انواع آنتی‌بیوتیک‌ها می‌شود. به گزارش سلامت نیوزبه نقل ازمهر، اثرات مخرب دود سیگار طی تحقیقات مختلف بارها ثابت شده و تحقیقات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که یکی دیگر از مضرات دود سیگار، مقاوم شدن باکتری‌های بیماری‌زا است. در این مطالعه باکتری MRSA مورد مطالعه قرار گرفته است. این باکتری سبب بروز عفونت‌های کشنده در نقاط مختلف بدن از جمله پوست، جریان خون و محل جراحی می‌شود. احتمال وجود این باکتری بیماری‌زا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بیشتر است. مطالعات نشان می‌دهد که این گروه از باکتری‌ها زمانی که در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند، در مقابل انواع آنتی‌بیوتیک بسیار مقاوم‌تر می‌شوند. در واقع دود سیگار در برابر این باکتری‌ها مانند سوختی است که آنان را مهاجم تر می‌کند. محققان احتمال می‌دهند که علاوه بر باکتری MRSA، ویروس‌ها و باکتری‌های بیماری‌زای دیگر نیز در معرض دود سیگار مقاوم‌تر می‌شوند.

سلامت نیوز :مطالعات محققان نشان می دهد که دود سیگار سبب مقاوم تر شدن باکتری ها در برابر انواع آنتی بیوتیک ها می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، اثرات مخرب دود سیگار طی تحقیقات مختلف بارها ثابت شده و تحقیقات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که یکی دیگر از مضرات دود سیگار، مقاوم شدن باکتری های بیماری زا است.

در این مطالعه باکتری MRSA مورد مطالعه قرار گرفته است. این باکتری سبب بروز عفونت های کشنده در نقاط مختلف بدن از جمله پوست، جریان خون و محل جراحی می شود. احتمال وجود این باکتری بیماری زا در بیمارستان ها و مراکز درمانی بیشتر است.

مطالعات نشان می دهد که این گروه از باکتری ها زمانی که در معرض دود سیگار قرار می گیرند، در مقابل انواع آنتی بیوتیک بسیار مقاوم تر می شوند. در واقع دود سیگار در برابر این باکتری ها مانند سوختی است که آنان را مهاجم تر می کند.

محققان احتمال می دهند که علاوه بر باکتری MRSA، ویروس ها و باکتری های بیماری زای دیگر نیز در معرض دود سیگار مقاوم تر می شوند.


نمایش موجودیت‌ها