date_range شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۱۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 5 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

تامین داروی بیماران خاص در اولویت سازمان غذا و دارو تاخیر در واردات دارو به دلیل مشکلات انتقال ارز

تامین داروی بیماران خاص در اولویت سازمان غذا و دارو تاخیر در واردات دارو به دلیل مشکلات انتقال ارز
منبع خبر: سلامت‌نیوز

: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: به دلیل برخی مشکلات به وجود آمده در زمینه انتقال ارز، در مواقعی واردات داروی بیماران خاص با تاخیر مواجه می‌شود و ممکن است این داروها دیرتر به دست بیماران برسد. به گزارش سلامت نیوز، غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با فارس، درخصوص تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص T اظهار داشت: موضوع تامین داروی این بیماران در اولویت سازمان غذا و دارو قرار دارد. وی افزود: نگرانی اصلی بیماران خاص در مورد داروهای وارداتی خارجی است، البته باید توجه داشت که نمونه تولید داخل برخی از این داروها در کشور موجود است اما تعدادی از این بیماران انتظار دارند که داروی خارجی در اختیارشان قرار بگیرد. اصغری با بیان اینکه داروی خارجی به اندازه تامین نیاز سالیانه وارد کشور و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد T گفت: طی ماه‌های گذشته مشکلی درخصوص تامین داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی وجود داشت و داروی این افراد با تاخیر وارد کشور شد، اما خوشبختانه این مشکل رفع و دارو در اختیار این بیماران قرار گرفت و در حال حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد. رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: وضعیت داروهای بیماران خاص به‌طور مرتب رصد می‌شود، به دلیل اینکه این داروها از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید در اختیار بیماران قرار گیرد. وی ادامه داد: به دلیل برخی مشکلات به‌وجودآمده در زمینه انتقال ارز، در مواقعی تاخیر در زمینه واردات دارو صورت می‌گیرد و ممکن است این داروها دیرتر به دست بیماران برسد. اصغری در پایان گفت: خوشبختانه به اندازه 96 ماه مباحث مالی در زمینه تامین داروها تامین شده است و واردکنندگان به ما تضمین داده‌اند که واردات داروی بیماران به اندازه کافی انجام شود. طی چند ماه گذشته بیماران مبتلا به تالاسمی با کمبود داروی آهن‌زدا مواجه شده بودند و از کیفیت داروهای تولید داخل گلایه داشتند.

سلامت نیوز : رئیس سازمان غذا و دارو گفت: به دلیل برخی مشکلات به‌وجود آمده در زمینه انتقال ارز، در مواقعی واردات داروی بیماران خاص با تاخیر مواجه می‌شود و ممکن است این داروها دیرتر به دست بیماران برسد.

به گزارش سلامت نیوز، غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با فارس، در خصوص تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاصT اظهار داشت: موضوع تامین داروی این بیماران در اولویت سازمان غذا و دارو قرار دارد.

وی افزود: نگرانی اصلی بیماران خاص در مورد داروهای وارداتی خارجی است، البته باید توجه داشت که نمونه تولید داخل برخی از این داروها در کشور موجود است اما تعدادی از این بیماران انتظار دارند که داروی خارجی در اختیارشان قرار بگیرد.

اصغری با بیان اینکه داروی خارجی به اندازه تامین نیاز سالیانه وارد کشور و در اختیار بیماران قرار می‌گیردT گفت: طی ماه‌های گذشته مشکلی در خصوص تامین داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی وجود داشت و داروی این افراد با تاخیر وارد کشور شد، اما خوشبختانه این مشکل رفع و دارو در اختیار این بیماران قرار گرفت و در حال حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: وضعیت داروهای بیماران خاص به طور مرتب رصد می‌شود، به دلیل اینکه این داروها از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید در اختیار بیماران قرار گیرد.

وی ادامه داد: به دلیل برخی مشکلات به‌وجودآمده در زمینه انتقال ارز، در مواقعی تاخیر در زمینه واردات دارو صورت می‌گیرد و ممکن است این داروها دیرتر به دست بیماران برسد.

اصغری در پایان گفت: خوشبختانه به اندازه 96 ماه مباحث مالی در زمینه تامین داروها تامین شده است و واردکنندگان به ما تضمین داده‌اند که واردات داروی بیماران به اندازه کافی انجام شود.

طی چند ماه گذشته بیماران مبتلا به تالاسمی با کمبود داروی آهن زدا مواجه شده بودند و از کیفیت داروهای تولید داخل گلایه داشتند.

نمایش موجودیت‌ها