date_range پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۴۱:۰۰ ق.ظ

آلودگی هوای سیستان به 15 برابر حد مجاز رسید

آلودگی هوای سیستان به 15 برابر حد مجاز رسید
منبع خبر: سلامت‌نیوز
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

: رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان از بامداد امروز منطقه سیستان را فراگرفته به نحوی که غلظت ذرات معلق در هوای منطقه به 15 برابر حد مجاز رسیده است. به گزارش سلامت نیوز، علی ملاشاهی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: همانطور که پیش از این در پیش‌بینی‌ها اعلام کرده بودیم باد در در منطقه سیستان از ساعت 1:30 بامداد امروز تشدید شد و تا ساعت 7:30 صبح بیشینه سرعت وزش باد در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل به 101 و در ایستگاه زهک به 72 کیلومتر بر ساعت رسید. رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: گزارش‌های دریافتی ما نشان می‌دهد کمینه دید افقی در این مدت در ایستگاه فرودگاهی زابل به 2000 مترو در زهک به 400 متر رسیده است. وی ادامه داد: همچنین بیشینه غلظت گردو غبار در فرودگاه زابل 2207 میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده که معادل 15 برابرحد مجاز است. ملاشاهی خاطرنشان کرد: با توجه به آلودگی هوا توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر به‌ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند از تردد در فضای باز خودداری کنند و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.

سلامت نیوز : رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان از بامداد امروز منطقه سیستان را فرا گرفته به نحوی که غلظت ذرات معلق در هوای منطقه به ۱۵ برابر حد مجاز رسیده است.

به گزارش سلامت نیوز، علی ملاشاهی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: همانطور که پیش از این در پیش‌بینی‌ها اعلام کرده بودیم باد در در منطقه سیستان از ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز تشدید شد و تا ساعت ۷:۳۰ صبح بیشینه سرعت وزش باد در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل به ۱۰۱ و در ایستگاه زهک به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: گزارش های دریافتی ما نشان می‌دهد کمینه دید افقی در این مدت در ایستگاه فرودگاهی زابل به ۲۰۰۰ متر و در زهک به ۴۰۰ متر رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین بیشینه غلظت گرد و غبار در فرودگاه زابل ۲۲۰۷ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده که معادل ۱۵ برابرحد مجاز است.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: با توجه به آلودگی هوا توصیه می شود افراد آسیب پذیر به ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند از تردد در فضای باز خودداری کنند و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.


نمایش موجودیت‌ها