date_range یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۲۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مهدی تاج: سیرالئون 75 هزار دلار هم می‌خواست/ فقط درخواست کی‌روش ملاک است!

مهدی تاج: سیرالئون 75 هزار دلار هم می‌خواست/ فقط درخواست کی‌روش ملاک است!
منبع خبر: روزنو
دسته خبری: ورزش|فوتبال

مهدی تاج بعد از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر سیرالئون گفت: این مسابقه توضیحی لازم دارد. اینها بازی هایی است بر اساس نیاز تیم ملی و آنچه که به ما درخواست شده است. قرار بود با لیبی بازی کنیم که آن مسابقه لغو شد. ظرف ۵ روز، یک تیم دیگر را از آفریقا یعنی سیرالئون را دعوت و انتخاب کردیم. 


وی تاکید کرد: تیم ما هم اصلی نبود و اکثر آنها در لیگ بازی می کنند. این مسابقه دوستانه بود و بازیکنانمان محک خوردند. تعداد زیادی از ملی پوشان بازی کردند. موضوع اول اینکه لژیونرهای ما هم نبودند. دومین موضوع اینکه فیفا دی نیست و نمی توان تیم های قدرتمند را دعوت کرد. 


رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: ما بازی های عالی و خوب را هم پیش بینی کرده ایم. مسابقات تدارکاتی ما آسان شروع می شود و به تدریج سختتر می شود مثل بازی با تونس که در رده ۲۰ دنیا است. با یونان و ترکیه هم بازی می کنیم. کشورهای دیگر سه یا چهار مسابقه انجام می دهند ولی ما هشت مسابقه تدارکاتی داریم. این به نفع ماست. همین تیم مراکش دارد با ازبکستان بازی تدارکاتی انجام می دهد. همه بازی ها طبق یک روند پیش بینی شده است. 


تاج ادامه داد: بله فدراسیون سیرالئون هم مورد تایید فیفا نیست ولی تیم آنها تیمی بود که به درد ما خورد و فرصتی را ایجاد کرد تا یکبار بازیکنان لیگ را محک بزنیم.
وی تاکید کرد: این نظر سرمربی است. مگر اینکه ما از شما بخواهیم از این به بعد شما پیشنهاد بدهید.


تاج درباره اینکه چرا تیم امید را برای این مسابقه به میدان نفرستادیم؟ گفت: اگر جواب می دهم حرف مرا گوش کنید! تیم ملی ما امروز زیرنظر سرمربی بازی کرد. حالا شما می توانید پیشنهادتان را بدهید و بگویید با تیم امید بازی کنیم. یا مثلا یک تیم لیگ برتری را به میدان بفرستیم! در مجموع تیم ملی سیرالئون را دعوت کردیم و بازی خوبی هم بود. بازی بعدی ما کاملا متفاوت است. با تونس یک بازی سرسختانه خواهیم داشت. 
وی در خصوص توافق با کی روش برای جام ملتهای آسیا گفت: با کی روش صحبت داشتم. برای جام ملتها فرصت کمی داریم و خود کی روش هم سرمربی قابل و توانمندی است. یکی از نقاط مثبت تیم ملی را وجود کی روش می دانم و از او حمایت می کنم.


تاج درباره زمان آماده شدن کمپ تیم های ملی تصریح کرد: یکبار دیگر باید بگویم متاسفم! باید درک متقابلی بین ما باشد. مگر این بازی حاشیه ای است؟
خبرنگاری از مهدی تاج پرسید بهتر نیست به جای برگزاری اردوهای حاشیه ای خارج از کشور، برای کمپ تیم ملی هزینه کنیم؟ تاج در پاسخ گفت: برای شما متاسفم. ما باید یک شعور اولیه و درک اولیه داشته باشیم. این بازی که بد نبود ولی ایشان (خبرنگار) می گوید بازی های حاشیه ای چیست!


تاج درباره پرداخت هزینه تیم سیرالئون برای حضور در تهران تاکید کرد: سیرالئون حتی وقتی به ایران آمد، یک پولی از ما خواست. ما به فیفا نامه زدیم که با مجموعه اولیه، با آنها قرارداد بازی را تنظیم کردیم. فیفا هم اجازه داد پولی پرداخت نکنیم. آنها تقاضای ۷۵ هزار دلار کرده بودند! به اینفانتینو نامه زدم که با رئیس و دبیر فدراسیون سیرالئون قرارداد بستیم (پرداخت پول در این قرارداد قید نشده بود) و وی گفت گرفتن پول از سوی سیرالئون غیرقانونی است.


وی در خصوص اینکه فدراسیون فوتبال حاضر شده هزینه اقامت و اسکان سیرالئون را پرداخت کند، یادآور شد: ما که نمی توانیم در پارک آنها را اسکان بدهیم. تاج سپس با کنایه خطاب به خبرنگاری که درباره اردوهای حاشیه ای سئوال کرده بود، گفت: از نظر این آقا ما الان هزینه حاشیه ای کردیم چون سیرالئون را در هتل اسکان داده ایم!


رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که آیا اسپانیا و پرتغال هم خودشان را با این تیم ها محک می زنند، تصریح کرد؟ هر تیمی فضای خودش را دارد. اسپانیا با تیم های هم ردیف خودش بازی می کند. هرچه سرمربی تیم ملی اعلام کند، برایش بازی فراهم می کنیم. فقط درخواست سرمربی تیم ملی برای ما ملاک است؛ نه خبرنگاران و نه صدا و سیما!
تاج درباره حرف و حدیثهای ایجاد شده نسبت به هماهنگی این مسابقه از سوی یک ایجنت، گفت: تمام بازی ها در کل دنیا توسط ایجینت هماهنگ می شود و مشکلی در این نمی بینیم.

نمایش موجودیت‌ها