date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۱۹:۰۰ ق.ظ
تعداد 8 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

به‌کارگیری معاونان بازنشسته در شهرداری قانونی است

به‌کارگیری معاونان بازنشسته در شهرداری قانونی است
منبع خبر: روزنو

دیروز صبحانه‌کاری شهردار و اعضای شورای شهر تهران بود؛ اعضای شورای شهر و شهردار درباره موضوعات مختلفی سخن گفتند، از جمله استخدام بازنشستگان و زلزله غرب تهران. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران به تشریح آنچه پرداخت که در این نشست گذشت. رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهردار تهران هم‌تراز وزیر محسوب می‌شود و معاونان وی هم‌تراز معاونان وزیر قلمداد می‌شوند، اظهار کرد: به‌کارگیری معاونان بازنشسته در شهرداری تهران قانونی است. محسن هاشمی گفت: دو هفته درمیان، جلسه صبحانه کاری با شهردار تهران داریم که اعضای شورا مطالب خود را بیان می‌کنند و شهردار تهران نیز پاسخ می‌دهد. وی افزود: جلسه صبحانه کاری سه‌شنبه تحت‌الشعاع زلزله غرب کشور قرار گرفت و اعضا ابتدا درخصوص زلزله و کمک‌های شهرداری تهران به هموطنان زلزله‌زده صحبت کردند، پس از این موضوع بحث لوایح ارسالی شهرداری به شورا و همچنین لوایحی که از دوره گذشته وجود داشت و برای بازنگری به شهرداری برگردانده شده بود، مورد تبادل‌نظر و گفت‌وگوی اعضا قرار گرفت.

دیروز صبحانه‌کاری شهردار و اعضای شورای شهر تهران بود؛ اعضای شورای شهر و شهردار درباره موضوعات مختلفی سخن گفتند، از جمله استخدام بازنشستگان و زلزله غرب تهران. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران به تشریح آنچه پرداخت که در این نشست گذشت. رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهردار تهران هم‌تراز وزیر محسوب می‌شود و معاونان وی هم‌تراز معاونان وزیر قلمداد می‌شوند، اظهار کرد: به کارگیری معاونان بازنشسته در شهرداری تهران قانونی است. محسن هاشمی گفت: دو هفته در میان، جلسه صبحانه کاری با شهردار تهران داریم که اعضای شورا مطالب خود را بیان می‌کنند و شهردار تهران نیز پاسخ می‌دهد. وی افزود: جلسه صبحانه کاری سه‌شنبه تحت‌الشعاع زلزله غرب کشور قرار گرفت و اعضا ابتدا درخصوص زلزله و کمک‌های شهرداری تهران به هموطنان زلزله زده صحبت کردند، پس از این موضوع بحث لوایح ارسالی شهرداری به شورا و همچنین لوایحی که از دوره گذشته وجود داشت و برای بازنگری به شهرداری برگردانده شده بود، مورد تبادل نظر و گفت‌وگوی اعضا قرار گرفت.
به گزارش روز نو :رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در این جلسه موضوع انتصابات و به کارگیری افراد بازنشسته در تصدی معاونان شهرداری تهران نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسات اعضای شورا و شهردار تهران یکدیگر را قانع می‌کنند، لذا مشکلی میان شورا و شهرداری وجود ندارد.
تحت‌الشعاع زلزله
هاشمی در تشریح جلسه علنی دیروز شورای شهر گفت: بیست‌ودومین جلسه شورا تحت‌الشعاع زلزله غرب کشور قرار گرفت و گزارشی از فعالیت‌های شهرداری تهران در این مناطق توسط رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران به حضار ارائه شد. بی‌تردید تمامی هموطنان ما در سراسر کشور نسبت به موضوع کمک‌رسانی به مردم زلزله زده حساس هستند. وی افزود: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد، بحث آب و فاضلاب شهر تهران بود که در همین زمینه از مدیران آب و فاضلاب استان تهران برای حضور در این جلسه دعوت شده بود. با توجه به اهمیت این موضوع فرصت برای این حوزه کم بود، لذا مجبور شدیم این موضوع را در زمان کمتری ختم کنیم. رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: قرار شد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران بار دیگر در کمیسیون سلامت شورا حضور پیدا کنند تا علاوه بر پاسخگویی به سوالات اعضا اگر قرار است شورا برای ارتقای کیفیت آب و تاسیسات آبرسانی کاری انجام دهد، این امر محقق شود. محسن هاشمی بررسی طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال 1397 شهرداری تهران را یکی دیگر از دستور جلسات بیست‌ودومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش خواند و افزود: نهایتا این طرح با 19 رای از 20 نفر از حاضران در جلسه به تصویب رسید تا قبل از موعد مقرر به شهرداری ابلاغ شود. رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص موضوع انتصابات شهرداری تهران گفت: نامه‌ای که توسط شهردار تهران ارسال شده بود، در پاسخ به تذکر آقای علیخانی بود. 3 معاونت بازنشسته شهرداری تهران برابر قانون هم‌تراز معاونان وزیر محسوب می‌شوند، لذا به‌کارگیری آنها در این سمت قانونی است. هاشمی تصریح کرد: سوءتفاهم‌هایی درخصوص برخی انتصابات شهرداری تهران وجود داشت که توسط اعضا مطرح شد و شهردار تهران نیز به‌این سوءتفاهم‌ها پاسخ داد. البته عنوان شد که بهتر است 3 روز زودتر از انجام انتصابات موضوع به اعضای شورا اعلام شود تا نظر اعضا نیز مدنظر قرار گیرد و البته اعضا نمی‌خواهند در انتصابات دخالت کنند. وی در پاسخ به سوالی درباره مدیریت بحران در شهر تهران و به کارگیری سوله‌های بحران برای سایر کاربری‌ها گفت: در حوزه مدیریت بحران فعالیت‌هایی انجام شده است اما برخی مراکز بحران در اختیار سایر کاربری‌ها قرار داده شده و علت آن نیز عنوان می‌شود.‌ این کاربری‌ها به‌گونه‌ای هستند که خیلی سریع در هنگام بحران می‌توان آنها را جمع‌آوری کرد و سوله‌ها را به عنوان اصلی خود، یعنی مدیریت بحران برگرداند. نظر کمیسیون سلامت شورا این است که نباید این سوله‌ها در اختیار کاربری‌های دیگر قرار گیرد و مقرر شد این موضوع مورد بررسی قرار گیرد. رئیس شورای شهر تهران درخصوص بافت‌های فرسوده تاکید کرد: یکی از برنامه‌های جدی شورا و شهرداری و حتی دولت موضوع بافت‌های فرسوده است. در حال حاضر تعامل خوبی میان دولت و شهرداری درخصوص این موضوع نیز ایجاد شده است.
نمایش موجودیت‌ها