date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۴۳:۰۰ ب.ظ

بولتون: آمریکا و روسیه هر دو از تحریم‌های نفتی ایران سود می‌برند

بولتون: آمریکا و روسیه هر دو از تحریم‌های نفتی ایران سود می‌برند
منبع خبر: اکو فارس

اکوفارس: مشاور امنیت ملی ترامپ در گفتگو با مقامات روس، اظهار کرد تحریم‌های واشنگتن علیه تهران به نفع آمریکا و روسیه است.

به گزارش اکوفارس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در گفتگو با مقامات روس، اظهار کرد تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه تهران بر بازار جهانی نفت تاثیر گذاشته است و این تحریم‌ها به نفع آمریکا و روسیه خواهد بود.

بولتون امروز با برخی از مقامات روسیه از جمله سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه و نیکلای پاتروشوف، دبیر شورای امنیت ملی این کشور، دیدار و درباره تحریم های ایران، بحران سوریه، و همچنین تصمیم ترامپ برای خارج کردن آمریکا از پیمان منع اشاعه موشک‌های هسته ای میان بُرد با روسیه گفتگو کرد.

بولتون درباره تحریم های نفتی ایران گفت تنها آمریکا نیست که تولید و صادرات نفت خام خود را افزایش داده، بلکه روسیه نیز از کاهش صادرات نفتی ایران سود برده است. وی افزود روسیه به عنوان عرضه کننده نفت از افزایش قیمت نفت سود می برد. بولتون همچنین گفت: ما (آمریکا) نیز از این موضوع نفع می بریم.

بولتون بار دیگر ادعاهای بی اساس مقامات واشنگتن را علیه کشورمان تکرار و اظهار کرد: هدف تحریم های آمریکا علیه ایران، تحت فشار قرار دادن تهران برای تغییر رفتارش است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین احتمال برگزاری نشستی مشابه دیدار هلسینکی فنلاند میان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ترامپ را رد نکرد. بولتون همچنین درباره ادعاهای برخی مقامات واشنگتن مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا نیز گفت چنین دخالتی در صورتی که اتفاق افتاده باشد هم تاثیر مهمی بر نتایج این انتخابات نداشته است.

نمایش موجودیت‌ها