date_range دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۲۴:۰۰ ق.ظ
تعداد 5 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

کارمند سفارت ایران در پاریس در حال تعمیر دوربین امنیتی ساختمان +عکس

کارمند سفارت ایران در پاریس در حال تعمیر دوربین امنیتی ساختمان +عکس
منبع خبر: اکو فارس

اکوفارس: پس از تعرض عصر جمعه به ساختمان سفارت ایران در پاریس، کارمندان این سفارتخانه وضعیت ایجاد شده را سرو سامان دادند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، عصر جمعه 23 شهریور ماه جمع اندکی از معاندان ضد ایرانی با تعرض به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس اقدام به پرتاب سنگ و اشیای مختلف از جمله لوازم کامپیوتر، کپسول آتش نشانی و ... کردند و شیشه‌های ساختمان سفارت را شکستند. 

در پی این اقدام بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران واکنش نشان داد و از عدم حضور به موقع پلیس فرانسه در زمان تعرض به این ساختمان انتقاد کرد که در همین زمینه سفارت فرانسه در تهران دیروز (یکشنبه) 25 شهریور در اطلاعیه‌ای ادعا کرد که  «به دنبال حوادث مشاهده شده در مقابل سفارت ایران در پاریس (جمعه 23 شهریور)، فرماندهی پلیس پاریس اعلام کرد که همان روز وارد عمل شده و از 12 فردی که مقابل سفارت تظاهرات می کردند، در محل بازجویی به عمل آورده است.»

این سفارتخانه افزود: «نظر به مسؤولیت فرانسه در قبال حفاظت از اماکن دیپلماتیک و با موافقت سفارت ایران، تمهیداتی برای تقویت امنیت سفارت ایران در نظر گرفته شد.»

در همین زمینه عکسی از تعمیر دوربین امنیتی ساختمان سفارت ایران در پاریس توسط یکی از کارمندان سفارت منتشر شد.

 

کارمند سفارت ایران در پاریس در حال تعمیر دوربین امنیتی ساختمان +عکس

 

به گزارش فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه 24 شهریور ماه در واکنش به تعرض به سفارت ایران در پاریس عنوان کرد: بعدازظهر جمعه 23 شهریور ماه تعداد اندکی از افراد معاند ضد ایرانی قصد تعرض و آسیب رساندن به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس را  داشتند که  البته موفق به این کار نشدند و نتوانستند به داخل ساختمان  سفارت  وارد شوند و با پرتاب اشیایی به سمت ساختمان سفارت، خساراتی به آن  وارد کردند.

قاسمی افزود: متاسفانه به رغم انتظار  طبیعی که از پلیس فرانسه وجود داشت  آنان هنگام حضور این مهاجمان که از وابستگان یک گروهک تروریستی بودند، به موقع در محل حاضر نبودند که موضوع تهاجم این گروه و عدم حضور بهنگام پلیس، تحت بررسی و پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: پس از پیگیری‌های متعدد و حضور نیروهای ذیربط تعدادی از مهاجمان توسط پلیس دستگیر شدند که خواستار محاکمه و مجازات آنها و اعلام نتیجه از سوی مقامات ذیصلاح هستیم. 

 

کارمند سفارت ایران در پاریس در حال تعمیر دوربین امنیتی ساختمان +عکس

 

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال بار دیگر به وزارت خارجه فرانسه یادآوری کرد که تامین امنیت اماکن دیپلماتیک به عهده کشور میزبان است و لازم است نسبت به حفاظت و صیانت از کلیه اماکن دیپلماتیک ایران در فرانسه،  تمهیدات و اقدامات جدی و  لازم به عمل آورند.

خبرگزاری صدا و سیما در گزارشی در این زمینه با بیان اینکه حدود 15 نفر از عناصر گروهک تروریستی کومله اقدام به این کار کرده‌اند، اعلام کرد: پلیس فرانسه از صبح روز جمعه از تحرکات این افراد خبر داشت و به مسئولان سفارت نیز اطلاع داده بود، اما درست در زمانی که عناصر گروهک تروریستی کومله در مقابل سفارت حاضر می‌شوند، ماموران پلیس اطراف سفارت را ترک کرده و پس از پایان نمایش متعرضان به سفارت ایران، ماموران پلیس بار دیگر به محل خدمتشان باز می‌گردند.

به گزارش فارس، در هفته‌ای که گذشت نیز چند ده نفر مقابل سفارت ایران در فنلاند (هلسینکی) تجمع کرده و چند نفر اقدام به پایین آوردن پرچم سفارت ایران و آتش زدن آن کردند که در پی این اقدام پلیس فنلاند چهار نفر را دستگیر کرد.

تصویرها
کارمند سفارت ایران در پاریس در حال تعمیر دوربین امنیتی ساختمان +عکس
کارمند سفارت ایران در پاریس در حال تعمیر دوربین امنیتی ساختمان +عکس
نمایش موجودیت‌ها