ضرب‌الاجل بانک ملی برای تحویل سکه‌های پیش‌خرید شده
منبع خبر: اکو فارس

اکوفارس: در روزی که سلطان سکه اعدام شد، بانک مرکزی نیز به کسانی که سکه با سررسید یک‌ماهه پیش‌خرید کرده بودند، ضرب‌الاجل داد تا هرچه سریعتر نسبت به تحویل سکه‌های خود اقدام کنند.

به گزارش اکوفارس به نقل از ایرنا، پیش فروش سکه با سر رسید یک ماهه از ۲۶ تا ۲۸ فروردین ماه انجام شد و گرچه قرار بود تحویل این سکه‌ها از روز ۲۶ اردیبهشت ماه آغاز شود، اما با دستور بانک مرکزی، تحویل سکه‌ها چند روز زودتر از موعد مقرر، از روز ۱۹ اردیبهشت ماه در تهران و روز ۲۲ اردیبهشت ماه در سایر استان‌ها آغاز شد.

بر این اساس، پیش خریدکنندگان از زمان سر رسید تحویل سکه، ۶ ماه مهلت داشتند تا با مراجعه به همان شعبه‌ای که پیش خرید کرده اند، سکه‌های خود را تحویل بگیرند.

امروز (چهارشنبه) بانک ملی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مهلت ۶ ماهه تحویل سکه‌های پیش خرید شده با سر رسید یک ماهه به زودی پایان می‌یابد.

«با نزدیک شدن به مهلت انقضای ۶ ماهه تحویل سکه‌های پیش فروش شده با سر رسید یک ماهه، ثبت نام کنندگان این طرح باید پیش از اتمام مهلت خود، با مراجعه به شعب بانک ملی ایران، نسبت به دریافت سکه‌های خود اقدام کنند؛ مراجعه کنندگان باید هنگام حضور در شعبه، کارت ملی و اسناد پیش خرید سکه را به همراه داشته باشند.»

بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی در صورت مراجعه نکردن پیش خریداران سکه و پس از انقضای مهلت ۶ ماهه مذکور، تنها اصل مبلغ دریافتی بابت پیش خرید به مشتری بازگردانده می‌شود و بانک ملی ایران و بانک مرکزی تعهدی نسبت به تحویل سکه به متقاضیان نخواهند داشت.

به گزارش ایرنا، در طرح پیش فروش سکه که از هفدهم بهمن پارسال آغاز شد و تا شانزدهم اردیبهشت امسال ادامه داشت، در مجموع هفت میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه پیش‌فروش شد؛ روند تحویل سکه‌های پیش فروش شده تا اردیبهشت ماه سال ۹۹ ادامه می‌یابد.

پیش خرید این سکه‌ها توسط ۱۱۴ هزار و ۴۶۳ نفر و اغلب در استان‌های تهران و اصفهان انجام شده است.

نمایش موجودیت‌ها